Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

IPv6 verdubbelt van niks naar twee keer niks

10 november 2008 - 13:47ActueelCloud & InfrastructuurGoogle
Rian van Heur
Rian van Heur

Steeds meer internetters beschikken over een geschikte verbinding voor IPv6. Het aantal IPv6-verbindingen is in drie maanden verdubbeld. Toch gebruikt nog geen procent van de internetters het nieuwe internetprotocol.

Het wereldwijde gebruik van IPv6 is van augustus 2008 tot oktober 2008 gegroeid. Toch wordt het internetprotocol nauwelijks gebruikt. Volgens cijfers van Google van 15 oktober 2008 gebruikt slechts 0,238 procent internetters IPv6. Op 13 augustus was dat nog 0,192 procent van de gebruikers.

Ook volgens onderzoek van de Measurement Factory in opdracht van InfoBlox is de populariteit van IPv6 nog steeds erg laag: het percentage DNS-servers dat IPv6 ondersteunt is 0,44 procent. Een jaar geleden was dat 0,27 procent. Een Domain Name System-server vertaalt een domeinnamen naar een ip-adres.

In Rusland worden de meeste IPv6-adressen gebruikt. Van de Russische internetters gebruikt 0,76 procent een IPv6-adres. Daarna volgt Frankrijk, waar 0,65 procent van de internetters een IPv6-adres heeft.

6to4 tunnel

Het merendeel van het IPv6-verkeer komt via een 6to4 tunnel. Dit systeem maakt het mogelijk IPv6-pakketten over een IPv4-netwerk te verzenden. Slechts dertig procent van de internetters die het nieuwe internetprotocol gebruiken, surft via een IPv6-netwerk. Vanuit Frankrijk komen de meeste verzoeken via een IPv6-netwerk. Volgens ISPam.nl komt dit omdat provider free.fr het nieuwe internetprotocol gebruikt op het merendeel van zijn netwerk.

Google liet een Javascript draaien binnen de browsers van bezoekers van zijn website. Dit script vroeg een afbeelding op bij Google Labs. Daarbij werd gekeken hoe de afbeelding geladen werd, over IPv4 of IPv6.

Waarom IPv6?

Een internetadres bestaat uit een aantal cijfers. Bij het internetprotocol versie vier (IPv4) zijn er vier miljard combinaties mogelijk. Dat zijn er niet genoeg om alle apparaten ter wereld van een ip-nummer te voorzien. Daarom is een nieuw internetprotocol ontwikkeld: IPv6. De voorspellingen lopen uiteen, maar verwacht wordt dat er in 2010 geen IPv4-adressen meer zijn. Voor die tijd moet worden overgestapt op IPv6. Als dat niet gebeurt, zullen delen van het internet alleen IPv6 ondersteunen, omdat er geen IPv4-adressen meer zijn. Wie de overstap naar IPv6 nog niet heeft gemaakt, kan dan niet meer communiceren met het "IPv6-only" deel van het internet.

Meer over

IPv6Netwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Overstappen naar IPv6 is niet moeilijk’

    IPv6 (4x3)
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ISP BIT: ‘Stopzetten IPv6-awards is hilarisch’

    IPv6 (4x3)
    ActueelCloud & Infrastructuur

    IPv6 Awards geannuleerd door ontbreken animo

    IPv6 (4x3)
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Ministerie van EZ stimuleert overgang naar IPv6

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    IPv6-luwte biedt kansen voor dienstverleners

    Screenshot internetprotocol ip
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Overheid geeft IPv6 weinig prioriteit’

    2 reacties op “IPv6 verdubbelt van niks naar twee keer niks”

    1. Reinoud schreef:
      11 november 2008 om 21:15

      Volgens mij is tussen 13 augustus en 15 oktober ongeveer twee maanden.
      Daarnaast is de groei van 0,192% naar 0,238% een toename van ongeveer 24% en geen 100% (verdubbeling).

      Login om te reageren
    2. Rian van Heur (redactie Computable) schreef:
      12 november 2008 om 08:23

      U heeft gelijk. Ik heb het aangepast.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs