Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Aandeelhouder KPN keurt claimemissie goed

11 april 2013 - 09:50ActueelCarrièreKPN
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

De aandeelhouders van ict-leverancier KPN zijn akkoord gegaan met een claimemissie van drie miljard euro. Hierdoor kunnen de huidige aandeelhouders nieuw uit te geven aandelen van KPN gaan inkopen. Met het te vergaren geld gaat KPN zijn netto schuld verlagen en wordt het gebruikt om te investeren in de huidige activiteiten. De aandeelhouders gingen ook akkoord met wijzigingen in de raad van commissarissen en diezelfde raad benoemde de Nederlandse directeur van KPN Joost Farwerck tot bestuurder.

De claimemissie wordt gestart in de periode na de publicatie van KPN’s eerste kwartaalcijfers op 23 april 2013. Op het moment van de lancering zullen verdere details, waaronder de uitgifteprijs en het aantal uit te geven aandelen, worden gepubliceerd. Naast de drie miljard euro die KPN ophaalt met de claimemissie, heeft het bedrijf ook twee miljard euro opgehaald met de uitgifte van hybride obligaties. De helft daarvan gaat naar het eigen vermogen en met de opbrengsten uit de claimemissie komt de totale kapitaalverwerving op vier miljard euro. Hierover bereikte KPN al op 20 februari 2013 overeenstemming met zijn grootste aandeelhouder América Móvil.

Joost Farwerck

Binnen de overeenkomst met América Móvil is ook vastgelegd dat de aandeelhouder twee mensen mag leveren aan de raad van commissarissen van KPN. Dit zijn cfo Carlos José García Moreno Elizondo en coo Oscar von Hauske geworden. De aandeelhouders stemden ook in met de herbenoeming van Marike van Lier Lels, Rob Routs en Derk Haank. De raad van commissarissen heeft de Nederlandse baas Joost Farwerck formeel benoemd als lid van de raad van bestuur. Farwerck kwam in 1994 in dienst van KPN. Hij werd op 15 februari 2012 benoemd tot managing director Nederland en hij zal deze rol voortzetten als lid van de raad van bestuur.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    KPN mag 4 miljard euro kapitaal verwerven

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    KPN benoemt Nederlandse directeur en CFO

    ActueelCarrière

    KPN: Wij vragen geen loonoffer aan personeel

    Strijd
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Stichting voorkomt overname van KPN

    ActueelCloud & Infrastructuur

    De Unie: América Móvil biedt KPN beste toekomst

    Duimen
    ActueelCloud & Infrastructuur

    América Móvil steunt KPN in verkoop E-Plus

    2 reacties op “Aandeelhouder KPN keurt claimemissie goed”

    1. Maarten Oberman schreef:
      11 april 2013 om 21:28

      Sms-verkeer implodeert nog steeds en van vernieuwende 4G-diensten is nog geen sprake. Verwachting is dus winst daalt.

      Daarbij komt dat met de nieuwe uitgifte van aandelen er een zeer forse verwatering zal ontstaan. Er zal dus veel meer winst gemaakt moeten worden dan nu om een zelfde waarde per aandeel als dividend te geven als een half jaar geleden.

      Voorts als ze fatsoenlijk bij kas zaten, dan zouden ze niet plotsklaps het dividend hoeven te passeren om de 4G licenties te betalen, maar hadden ze dat uit eigen kas kunnen betalen, of op zijn minst financieel gepland.

      Login om te reageren
    2. Maarten Oberman schreef:
      15 april 2013 om 14:47

      Wellicht is deze Computable link nog interessant voor KPN…:

      Nederlandse ondernemingen pionieren in het algemeen nog met de inzet van social media.

      Read more: https://www.computable.nl/artikel/nieuws/internet/4706849/1282763/kpmg-bedrijfsleven-pioniert-met-social-media.html#ixzz2QXkz2Hjo

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs