Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Winst Lenovo sterk boven verwachting

27 mei 2022 - 09:28ActueelGovernance & PrivacyLenovo
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

De Chinese it-gigant Lenovo heeft zowel qua winst als omzet een recordjaar gedraaid. De omzet tikte af om meer dan 71 miljard dollar, ruim tien miljard meer dan vorig jaar. Onder de streep hield Lenovo daar zo’n twee miljard dollar nettowinst aan over, een stijging met 72 procent.

Alle afdelingen van Lenovo draaiden vorig jaar zwarte cijfers, met vooral goede prestaties voor infrastructuur, mobiele apparaten en solutions en services. De heersende digitaliseringsgolf is daar debet aan, zegt het bedrijf. Lenovo blijft ook de grootste pc-fabrikant ter wereld. Volgens het marktonderzoeksbureau heeft het bedrijf een marktaandeel van 22,7 procent, waarmee het zijn voorsprong op rivaal HP kon vergroten. HP zakt net onder de twintig procent. De komende drie jaar wil Lenovo zijn budget voor onderzoek en ontwikkeling verdubbelen, dat bedraagt nu zo’n twee miljard dollar. Er worden ook zo’n 12.000 vacatures uitgeschreven in de r&d-afdeling. 

Om de pandemie in te dijken, heeft de Chinese overheid draconische maatregelen getroffen die de retail midscheeps raakte en ook de supply chain van veel bedrijven in de war schopte. De lockdowns hebben ook het consumentenappetijt stevig aangetast. Lenovo lijkt het vierde kwartaal nochtans vrij goed verteerd te hebben, met nog altijd een omzetgroei van zeven procent vergeleken met het vierde kwartaal van het vorig boekjaar. 

Voor de komende jaren kan Lenovo ook profiteren van de beslissing van de Chinese regering om lokale besturen en staatsbedrijven te verplichten de volgende twee jaar enkel pc’s te kopen van Chinese fabrikanten, zoals Lenovo. Volgens het persbureau Bloomberg brengt dat een extra vraag van zeker twee miljoen machines met zich mee. 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    Strategische alternatieven voor VMware

    Ontdek 3 strategieën voor een succesvolle overstap

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Formule 1 sluit samenwerking met Lenovo

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Lenovo legt zichzelf strengere klimaatdoelen op

    Awards NieuwsGovernance & Privacy

    Lenovo scoort met CO2-compensatiedienst

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Lenovo loopt ondanks pc-malaise als een trein

    ActueelGovernance & Privacy

    Lenovo tracht minder afhankelijk te zijn van pc-markt

    Marenostrum 4 staat in het datacenter Chapel Torre Girona in Barcelona
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Lenovo investeert in r&d supercomputing Europa

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs