Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

ING investeert in Belgisch-Nederlandse TCOG

04 oktober 2023 - 08:03ActueelGovernance & PrivacyING
William Visterin
William Visterin

De bank ING roert zich op het vlak van it-diensten. De Belgische en Nederlandse entiteiten van it-dienstverlener TCOG vloeien samen in een nieuwe holding. De investeringstak van ING neemt een minderheidsbelang in die groep.

TCOG, wat staat voor The Concept Group, is een it-dienstverlener voor mkb/kmo’s. Het bedrijf is sinds 2006 actief vanuit Turnhout en Gent. Sinds 2013 is er ook een Nederlandse tak, TCOG Nederland.

TCOG focust zich op sectoren zoals retail, mode en de groothandel. Met de steun van ING Corporate Investments wil de groep zich verder ontwikkelen in de Benelux en de buurlanden. ‘Het is de bedoeling om de groep bij te staan in zijn verdere ontwikkeling in de Benelux en de buurlanden en zo’n vijf à tien procent per jaar te groeien’, zeggen Johan Pede en Evelyne Heyvaert van ING Corporate Investments.

De it-dienstverlener, met hoofdzetels in Turnhout (België) en IJsselstein (Nederland), levert diensten aan meer dan 225 bedrijven en telt onder zijn klanten namen zoals Zeb, Horeca Van Zon, Craft Sportswear, Horta en BioRacer. De versterkte samenwerking van de Belgische en Nederlandse entiteiten is goed voor een gezamenlijke jaarlijkse omzet van circa veertien miljoen euro.

Tot voor kort opereerden TCOG België en TCOG Nederland als losse juridische entiteiten, met verschillende aandeelhouders. Met de steun van ING worden beide nu dus samengebracht in de overkoepelende TCOG Holding. De alliantie telt zo’n honderd werknemers in drie landen. ING neemt een minderheidsbelang van dertig procent in de groep. De drie Belgische en twee Nederlandse managers blijven meerderheidsaandeelhouder met zeventig procent van de aandelen.

Derde investering

De participatie in TCOG is de derde investering van de investeringstak van ING België in de jongste twaalf maanden. In de tweede helft van 2022 nam ING Corporate Investments een participatie in het Hasseltse bedrijf Varel Security, een specialist in België op het gebied van inbraak-, brand- en camerabeveiliging. In mei 2023, investeerde ING in de Belgische trekhakenfabrikant GDW. Of hoe hun investeringen dus divers zijn.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    JenV onderzoekt modernisering gegevensbeschermingswetgeving

    GPUGate cyberaanval
    Governance & Privacy

    Chatcontrol EU voorlopig ‘on hold’

    soevereine cloud
    Cloud & Infrastructuur

    Hoe soeverein moet de NDS zijn?

    Data & AI

    Surf: gebruik Copilot kan, maar wees voorzichtig

    Overheid

    Grote kwetsbaarheid Rijk bij uitval ict-dienstverlening

    Ransomware data opslag
    Security & Awareness

    Ransomware in de zorg, hoe gaat Eurofins om met Nederlandse data?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs