Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Minder omzet, meer mobieltjes voor Symbian

02 september 2008 - 16:59ActueelCloud & InfrastructuurNokiaSymbian
Redactie Computable/Emerce
Redactie Computable/Emerce

In het eerste halfjaar van 2008 zijn tien procent meer mobiele telefoons verkocht waarop besturingssysteem Symbian draait, dan een jaar eerder. Toch daalde de omzet van het bedrijf achter het platform.

Symbian, het bedrijf achter het gelijknamige mobiele besturingssysteem, zag zijn omzet in het eerste halfjaar van 2008 met vijf procent dalen tot honderd miljoen euro. Dat blijkt uit recente financiële cijfers van Symbian. Over winst of verlies doet het private bedrijf geen uitspraken.

Het aantal verscheepte mobieltjes met Symbian steeg in de eerste zes maanden van dit jaar echter met tien procent. Er werden 38,1 miljoen Symbian-toestellen verkocht, tegen 34,6 miljoen in het jaar ervoor. In de periode april tot en met juni 2008 gingen 19,6 miljoen mobieltjes, overwegend Nokia's, over de toonbank. Dat is vijf procent meer dan een jaar geleden.

Momenteel circuleren in totaal 226 miljoen mobiele telefoons die draaien op het Symbian-besturingssysteem. Symbian concurreert met Research in Motion, Windows Mobile, OS X (iPhone), Android en Linux.

Omzet

De kwartaalomzet daalde met veertien procent ten opzicht van vorig jaar tot 46,5 miljoen euro. De halfjaaromzet daalde ook, met vijf procent tot honderd miljoen euro. Volgens Symbian is dit niet onverwacht.

Een van de redenen voor de omzetdaling is de tegenvallende vraag naar geavanceerde multimediale mobieltjes. Een andere is het feit dat veel nieuwe toestellen nog in productie zijn en de markt nog moeten zien. Het gaat 92 mobieltjes. Dat is 48 procent meer dan vorig jaar.

Nokia

Symbian begon als gezamenlijk initiatief van een aantal grote mobieltjesfabrikanten. Nokia had daarin al de meerderheid van de aandelen. In juni 2008 brachten de Finnen echter een bod uit op alle uitstaande aandelen. Nokia wil de broncode van het besturingssysteem binnen twee jaar als open source software publiceren.

Externe ontwikkelaars schreven afgelopen jaren 9834 programma's die gebruikers naar hun telefoon kunnen downloaden. Dat zijn er 25 procent meer dan de 7888 van vorig jaar.

Meer over

BesturingssystemenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nokia kiest Windows Phone 7 als standaard

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Gartner: open source Symbian is mislukt

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nokia verkoopt Symbian-diensten aan Accenture

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Symbian krijgt elk halfjaar een nieuwe versie

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Open source Symbian kost Nokia 300 miljoen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Symbian OS krijgt pas in 2010 update

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs