Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
BYOD

Helft grote bedrijven staat BYOD toe

14 maart 2014 - 10:08ActueelCloud & Infrastructuur
Pim van der Beek
Pim van der Beek

De helft van de grote bedrijven in Nederland staat medewerkers toe om privé-apparaten te gebruiken voor werk. Beveiligingsrisico's van zakelijk gebruikte privétoestellen zijn bekend, toch stelt maar 21 procent van de bedrijven beleid op om de beveiliging van byod (bring your own device) te verbeteren. 14 procent is van plan om dat op korte termijn te doen. Dat stelt ict-leverancier Samsung na Europees onderzoek naar byod en beveiliging.

Samsung voerde het onderzoek uit onder 490 cio’s en it-beslissers van Europese organisaties met meer dan duizend man personeel. Daaruit komt naar voren dat vrijwel alle organisaties (93 procent) in meer of mindere mate verontrust zijn over de beveiliging van persoonlijke apparaten, zoals smartphones, tablets en laptops op de werkvloer.

Van de Nederlandse organisaties is 40 procent ‘bezorgd tot zeer bezorgd’. In Spanje is dat aandeel zelfs 70 procent. Het zijn vooral de organisaties in de financiële sector die bezorgd tot zeer bezorgd zijn (55 procent). In de productiesector is dat 42 procent en in de retail, distributie en transport 44 procent.

Erik Swart, directeur zakelijke markt bij Samsung Benelux: ‘Mits goed geïmplementeerd, kan byod leiden tot aanzienlijke kostenbesparing en verhoging van de productiviteit. Zo blijkt uit het onderzoek dat de communicatiekosten voor organisaties jaarlijks gemiddeld 17 procent dalen.

Productiever

‘Bij meer dan 37 procent van de Nederlandse respondenten verbeterde bovendien de productiviteit op de werkvloer na de invoering van byod-beleid. Gemiddeld ging de productiviteit met 27 procent omhoog’, stelt Swart.

Meer over

BYODComputing Everywhere

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    OpinieCloud & Infrastructuur

    BYOD heeft impact op de inkoop van ICT

    OpinieSoftware & Development

    BYOD is een applicatiestrategie

    Computable.nl
    OpinieCloud & Infrastructuur

    BYOD bloeit op met goede beveiligingsstrategie

    OpinieCloud & Infrastructuur

    BYOD lijkt synoniem voor ‘bring your own disaster’

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs