Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

‘Huawei bouwde 3G-netwerk in Noord-Korea’

24 juli 2019 - 08:51ActueelCloud & InfrastructuurHuawei
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Tussen 2008 en 2016 heeft het Chinese telecomconcern Huawei meegewerkt aan de uitbating van een 3G-netwerk in Noord-Korea. Dat schrijft The Washington Post. De krant baseert zich op gelekte documenten en klokkenluiders.

Het verhaal van het Noord-Koreaanse gsm-netwerk begint nadat Kim Jong-il, de vader van de huidige president Kim Jong-un, in 2006 een bezoek brengt aan het Huawei-hoofdkwartier in het Chinese Shenzen. Tot dan was Noord-Korea er niet in geslaagd om een buitenlands bedrijf zo ver te krijgen dat het een gsm-netwerk wilde bouwen in het autoritair geleide land, uit vrees voor het overtreden van handelswetten. Huawei wilde zich er toch aan wagen.

Om een en ander in goede banen te leiden, werd een nationale gsm-operator opgericht: KoryoLink. Die werd van apparatuur, antennes en netwerkuitrusting voorzien door een Chinees tussenbedrijf: Panda International. Zij bevoorraadden zich op hun beurt dan weer bij Huawei.

Amerikaanse exportrestricties

De onthullingen doen de vraag rijzen of Huawei, dat vaak Amerikaanse technologie gebruikt in zijn apparaten, op die manier de Amerikaanse exportrestricties naar Noord-Korea heeft overtreden. Het Amerikaanse Commerce Department is al sinds 2016 de vermeende banden tussen Noord-Korea en Huawei aan het onderzoeken, maar heeft de twee nooit publiekelijk met elkaar verbonden. Dat onderzoek loopt echter nog steeds.

In een apart onderzoek heeft het Justice Department trouwens Huawei wel al beschuldigd van bankfraude en het overtreden van handelsembargo’s met Iran. Het Chinese bedrijf ontkent die beschuldigingen.

Huawei zelf weigerde op vragen van The Washington Post te antwoorden en wilde enkel kwijt dat het ‘niet zakelijk aanwezig is’ in Noord-Korea en dat het bedrijf zich aan alle nationale en internationale regels houdt.

Dat er een mogelijke band bestaat tussen Huawei en Noord-Korea zal het bedrijf waarschijnlijk weinig goodwill opleveren in het Westen. Verschillende landen overwegen om het concern uit te sluiten bij de bouw van toekomstige 5G-netwerken omdat het te nauwe banden zou hebben met de Chinese overheid. De vrees daarbij is dat Huawei-apparatuur zou gebruikt kunnen worden voor spionageactiviteiten.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Huawei komt met campagne ‘voor open technologie’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Negatief Huawei-advies rond 5G alsnog naar Kamer

    China
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Huawei-personeel werkte samen met Chinees leger

    Huawei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Techbranche wil helderheid over Huawei

    Huawei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Huawei verwacht instorting smartphone-afzet

    smartphone P30 Lite
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Huawei stelt groeiverwachtingen naar beneden bij

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs