Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
rechter rechtszaak rechtbank

Sanderink moet Fiod-aantijgingen rectificeren

26 juni 2019 - 09:433 minuten leestijdActueelWerkplek & BeheerCentricOranjewoudStrukton
Diederik Toet
Diederik Toet

Ict-ondernemer Gerard Sanderink heeft onterecht beweerd dat het contact tussen zijn voormalige zaken- en levenspartner Brigitte van Egten en veiligheidsdienst AIVD leidde tot een inval van de fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (Fiod). De baas van onder meer Centric, Oranjewoud en Strukton moet binnen een week een rectificatie aanbieden, besliste de rechter gisteren.

Volgens de rechtbank Overijssel is er geen bewijs dat Van Egtens contact met de AIVD aanleiding was voor de inval van de fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst bij bouwconcern Strukton. Sanderink beweerde echter in dagblad Tubantia: ‘Ik zeg niet dat zíj de Fiod op Strukton heeft afgestuurd, maar wel dat die communicatie de aanleiding was.’

De inval vond plaats nadat de AIVD tijdens een routineonderzoek naar de veiligheid van Sanderink tijdens zijn bezoek aan Saoedi Arabië, stuitte op mogelijke betalingen van steekpenningen en onregelmatigheden in de administratie. Strukton heeft in het land een miljardenbouwproject lopen. Het vermoeden is dat het bouwbedrijf, onderdeel van het beursgenoteerde Oranjewoud, hiervoor steekpenningen betaalde. 

Juridisch conflict

En dus moet Sanderink een rectificatie binnen een week ter publicatie aanbieden bij dagblad Tubantia, Het Brabants Dagblad en in Quote. Doet hij dit niet, dan kost hem dat vijfduizend euro per dag dat hij in gebreke blijft, met een maximum van twee ton. Ook verbiedt de rechter de Centric-topman de beschuldigingen te herhalen.

De gerechtelijke uitspraak over Sanderinks beweringen dat Van Egten indirect de inval van de Fiod had teweeggebracht, is voorlopig het eind van een slepend juridisch conflict tussen de twee voormalige partners.

Fraude

In april moest Sanderink al zijn beweringen dat Van Egten zou hebben gefraudeerd met stichtinggelden en gesjoemeld in de boekhouding, rectificeren. De beschuldigen kwamen na onderzoek van zelfbenoemd cyberexpert Rian van Rijbroek. Zij is tegenwoordig vertrouweling van Sanderink en penningmeester van een nieuwe stichting die de nalatenschap van de ict-onderneming beheert.

Rectificatietekst

De voorzieningenrechter heeft bepaald dat Sanderink de volgende rectificatietekst moet aanbieden bij dagblad Tubantia, Het Brabants Dagblad en in Quote.

“Recentelijk heb ik, Gerard Sanderink, mevrouw Van Egten ten onrechte ervan beschuldigd dat haar communicatie met de AIVD de aanleiding is geweest voor de inval van de Fiod bij Strukton. Ik betreur deze door mij geuite beschuldiging. Er is geen bewijs dat de communicatie tussen mevrouw Van Egten en de AIVD op enigerlei wijze te maken heeft met de inval van de Fiod bij en/of het onderzoek van de Fiod naar Strukton.”

In de online gepubliceerde gerechtelijke uitspraak zijn de namen weggehaald.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat van Digitale Connectiviteit binnen de Bouw- en Installatiebranche 2025

    Digitale connectiviteit is de kern van veel processen in de bouw en volgens insiders van strategisch belang voor de toekomst van de sector. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    vrouwe justitia rechter rechtszaak rechtbank
    ActueelGovernance & Privacy

    Gerard Sanderink trekt fraudebeschuldigingen in

    Gerard Sanderink
    ActueelGovernance & Privacy

    Centric: Conflict is privézaak Sanderink

    Gerard Sanderink
    ActueelCarrière

    Sanderink rijkste ICT’er in Quote 500

    Gerard Sanderink
    ActueelCarrière

    Sanderink-soap verschijnt in boekvorm

    ActueelGovernance & Privacy

    Sanderink rectificeert beschuldigingen aan ex

    rechter rechtszaak rechtbank
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Rechter maant Sanderink tot schikking met ex

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs