Vraag naar it-detachering stokt in derde kwartaal

Inhuur

In het derde kwartaal van 2023 is de detacheringsmarkt in het vakgebied ict net aan met 1 procent gegroeid. Bij veel grote ict-projecten is de rem er op gegaan. Over de hele linie steeg de omzet op de detacheringsmarkt met 6,9 procent ten opzichte van het derde kwartaal van 2022. Dit blijkt uit de nieuwe MarktMonitor van de Vereniging van Detacheerders Nederland (VvDN).

Ict wordt veelal als de motor van de detacheringswereld gezien. Maar die haperde het afgelopen kwartaal. 'Dat bij grote ict-projecten de rem erop gaat heeft alles te maken met het huidige economische klimaat en de wil om te kijken of projecten met eigen mensen zijn op te pakken', meldt Fred Boevé, bestuurslid VvDN. 'Maar ook met de aanstaande budgetrondes waar vermoedelijk bezuinigd moet gaan worden op het ict-budget.'

Een ander vakgebied in mineur was die van inkoop en logistiek; daar daalde de omzet zelfs met 11 procent. De afname in de maakindustrie en overvolle pakhuizen zijn hier debet aan.

Toch wisten de leden van de VvDN onder de streep nog uit te komen op een stijging van de omzet met 6,9 procent gestegen. Hiermee bevestigt de sector dat het een andere positie inneemt ten opzichte van de uitzendsector waar de omzet juist daalt, vindt de vereniging. Zij wijst er op dat de detacheerders de groei kunnen vasthouden door hun tarieven te verhogen. Vooral bij nieuwe en verlengde opdrachten wisten ze de tarieven naar boven bij te stellen.

Vast contract

Verder blijkt uit de MarktMonitor van de VvDN dat ruim 60 procent van de medewerkers bij detacheerders het afgelopen kwartaal een vast contract had, een stijging van 11 procentpunten ten opzichte van een jaar geleden. In vergelijking met andere sectoren, waar het gemiddelde ligt op zo’n 55 procent, is dit een aanzienlijk verschil.

Boevé: 'Vergeleken met een jaar geleden groeien we nog steeds qua omzet. Maar de groei ten opzichte van het vorige kwartaal zwakt wel voor de tweede achtereenvolgende kwartaal af. Toch zijn we positief dat we ons staande weten te houden in een markt waar opdrachtgevers meer afwachten en een pas op de plaats maken. Dit komt mede omdat we steeds meer de discussie aangaan over de tariefsamenstelling.'

x

Om te kunnen beoordelen moet u ingelogd zijn:

Dit artikel delen:

Uw reactie

LET OP: U bent niet ingelogd. U kunt als gast reageren maar dan wordt uw reactie pas zichtbaar na goedkeuring door de redactie. Om uw reactie direct geplaatst te krijgen moet u eerst rechtsboven inloggen of u registreren

Vul uw naam in
Vult u een geldig e-mailadres in
Vult u een reactie in
Jaarbeurs b.v. gaat zorgvuldig en veilig om met uw persoonsgegevens. Meer informatie over hoe we omgaan met je data lees je in het privacybeleid
Als u een reactie wilt plaatsen moet u akkoord gaan met de voorwaarden
Nieuwsbrief

Wil je dagelijks op de hoogte gehouden worden van het laatste ict-nieuws, trends en ontwikkelingen? Abonneer je dan op onze gratis nieuwsbrief.

Vul een geldig e-mailadres in

Stuur dit artikel door

Uw naam ontbreekt
Uw e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×
article 2023-11-14T11:06:00.000Z Rik Sanders


Wilt u dagelijks op de hoogte worden gehouden van het laatste ict-nieuws, achtergronden en opinie?
Abonneer uzelf op onze gratis nieuwsbrief.