Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Europarlement tevreden met herexamen Kroes

19 januari 2010 - 14:20ActueelInnovatie & TransformatieEuropees ParlementEuropese Commissie
Diederik Toet
Diederik Toet

Neelie Kroes heeft bij haar tweede ballotage zo'n goede indruk achtergelaten op vertegenwoordigers van het Europees Parlement, dat het parlement woensdag 20 januari instemt met haar benoeming als eurocommissaris voor de Digitale Agenda. Voor de tweede maal moest Kroes een afvaardiging van het parlement te woord staan over haar kandidatuur voor de post. Op donderdag 14 januari wist ze de parlementsleden niet te overtuigen.

Zowel de Europese christendemocraten, socialisten als haar eigen liberalen spraken na afloop van een constructief gesprek waarin Kroes haar standpunten goed kon toelichten. Tijdens de eerste ballotage verweten veel parlementariërs haar dat ze te oppervlakkige antwoorden gaf.

Maatregelen

In een schriftelijk betoog ter voorbereiding op de ballotage, stelde Kroes een arsenaal van maatregelen voor. Zo wil ze dat in 2013 alle Europeanen breedbandinternet hebben, dat meer webwinkels aan buitenlandse klanten leveren, dat videogames veiliger worden en dat auto's automatisch 112 bellen bij een botsing.

Op 24 november werd Kroes door het Nederlandse kabinet voorgedragen voor de functie van eurocommissaris voor de Digitale Agenda van de Europese Unie. Ze gaat leiding geven aan het directoraat-generaal Informatiemaatschappij en aan het Enisa (European Network and Information Security Agency). Dat agentschap houdt zich op Europees niveau bezig met informatiebeveiliging.

Mededinging

Kroes was de afgelopen vijf jaar als eurocommissaris belast met de zware portefeuille mededinging. Ze legde onder meer technologiebedrijven Microsoft en Intel hoge boetes op voor misbruik van hun marktpositie. Ook onderzoeken de Europese ambtenaren softwarebedrijf Oracle en zijn beoogde overname van Sun Microsystems. Voor het kabinet zijn de prestaties en bewezen capaciteiten van Kroes aanleiding voor de nieuwe voordracht als eurocommissaris.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelGovernance & Privacy

    Kroes geeft zakelijke ICT nog weinig aandacht

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kroes koos bewust voor ICT

    Computable.nl
    OpinieGovernance & Privacy

    Energie en ICT op digitale agenda van Neelie Kroes

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Kroes moet WCIT-agenda overnemen’

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kroes moet Europese telecommarkt reguleren

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kroes is nu definitief eurocommissaris ICT

    Eén reactie op “Europarlement tevreden met herexamen Kroes”

    1. Ytrog schreef:
      20 januari 2010 om 18:14

      Het is woensdag 20 januari, niet 21

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs