Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Kroes geeft zakelijke ICT nog weinig aandacht

07 januari 2010 - 10:25ActueelIT Strategy & GovernanceEuropese Commissie
Diederik Toet
Diederik Toet

De aanstaande eurocommissaris van ICT Neelie Kroes heeft vooralsnog weinig oog voor de zakelijke aspecten van haar nieuwe aandachtsveld. Ze gaat zich vooral richten op onderwerpen die consumenten aanspreken, blijkt uit antwoorden die de commissaris geeft aan leden van het Europees parlement. Toch zullen ook bedrijven profiteren van het beleid van Kroes in haar nieuwe functie, bijvoorbeeld door regulering van grensoverschrijdende telecomdiensten.

Kroes stelt een arsenaal van maatregelen voor die vooral betrekking hebben op consumenten. Zo wil ze dat in 2013 alle Europeanen breedbandinternet hebben, dat meer webwinkels aan buitenlandse klanten leveren, dat videogames veiliger worden en dat auto's automatisch 112 bellen bij een botsing.

Regulering van de Europese telecommarkt moet het belangrijkste zakelijke aandachtspunt voor Kroes zijn, vinden Computable-experts op de gebieden telecom en ict-markt. De onvoorspelbare en hoge mobiele tarieven binnen de Europese Unie zijn velen een doorn in het oog. Kroes heeft aangegeven meer toezicht te willen op de tarieven die telecombedrijven rekenen voor grensoverschrijdende telefoongesprekken, sms-berichten en mobiel internet in het buitenland. Haar voorganger Viviane Reding heeft daarvoor al veel werk verzet door maximumtarieven in te voeren.

Open source

Een ander punt dat de experts belangrijk vinden, is het gebruik van opensourceproducten bij de overheid. In Nederland heeft de overheid de voorkeur gegeven aan open source software en open standaarden. De experts vinden dat Kroes in Europa juist kritisch moet kijken naar zulke uitgesproken voorkeuren. Wat volgens de experts ook prioriteit moet krijgen, zijn investeringen in hoogwaardige ict'ers en in (fundamenteel) ict-onderzoek. Ook daar maakt Kroes zich hard voor.

Kroes stelt de maatregelen voor in een antwoord aan het Europees parlement. Op 14 januari 2010 organiseert het parlement een hoorzitting met Kroes over haar nieuwe functie als eurocommissaris voor ICT. Op 26 januari 2010 stemt het parlement over de benoeming van Kroes en de verdeling van de posten binnen de Europese Commissie.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Eén reactie op “Kroes geeft zakelijke ICT nog weinig aandacht”

    1. Arjen Kamphuis schreef:
      8 januari 2010 om 10:27

      Als je de wereld verdeeld in ‘consumenten’ en ‘bedrijven’ moet je even terug naar de middelbare school voor een lesje maatschappijleer.

      Neelie moet de belangen van Europese burgers dienen, daar is ze overheidsfucntionaris voor. Burgers hebben stemrecht, bedrijven niet. Daaruit zouden de experts iets kunnen afleiden uit het belang dat we aan de invloed van beiden hechtten.

      De gevoerde argumenten in het gelinkte artikel tegen het opensource beleid van de overheid zijn lachwekkend. Ik hoop voor de heren dat ze verkeerd begrepen zijn door de betreffende journalist.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Computable.nl
    IT Strategy & Governance

    Kroes koos bewust voor ICT

    Computable.nl
    IT Strategy & Governance

    Energie en ICT op digitale agenda van Neelie Kroes

    Computable.nl
    Networking

    ‘Kroes moet WCIT-agenda overnemen’

    Computable.nl
    Networking

    Kroes moet Europese telecommarkt reguleren

    Computable.nl
    IT Strategy & Governance

    Kroes is nu definitief eurocommissaris ICT

    Computable.nl
    IT Strategy & Governance

    Kabinet: Kroes wordt eurocommissaris ICT

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs