Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Overheid publiceert ARBIT-voorwaarden

bezwaar kritiek inspraak
19 juli 2010 - 15:02ActueelGovernance & Privacy
Diederik Toet
Diederik Toet

De Algemene Rijksvoorwaarden Bij IT-Overeenkomsten (Arbit) zijn gepubliceerd in de Staatscourant. De voorwaarden bestaan uit 84 artikelen die de verhouding tussen de overheid als opdrachtverlener en ict-bedrijven als leverancier vastleggen. De belangrijkste vernieuwingen in de Arbit hebben te maken met de ondersteuning door ict-dienstverleners.

Hoewel nu pas officieel gepubliceerd, waren veel bepalingen al eerder uitgelekt. Zo worden leveranciers verplicht om gebreken aan de door hen opgeleverde systemen gratis te verhelpen, zodra het euvel zich binnen een jaar na oplevering openbaart. Ook moeten ze de geleverde technologie tenminste vijf jaar onderhouden. Dat geldt ook voor oude releases van software.

Aansprakelijkheid

Andere bepalingen pakken gunstiger uit voor de ict-bedrijven. Zo komt er een aansprakelijkheid van maximaal viermaal de opdrachtvergoeding tot een maximum van 1.250.000 euro per aanspraak, en komt het risico van beschadiging of verlies van producten vanaf de aflevering voor rekening van de opdrachtgever. Ook moet de overheid de leverancier binnen twee weken na oplevering laten weten of hij het opgeleverde accepteert of niet.

Ook de aanbesteding zelf wordt duidelijker gemaakt. Leveranciers moeten verplicht informeren naar de doelstellingen en de organisatie van de opdrachtgever. De overheid gaat er als opdrachtgever vanuit dat de ict-bedrijven meedenken over de uitvoerbaarheid van de opdracht.

Open source

De ict-rijksvoorwaarden zijn in eerste plaats geschreven voor gebruik van gesloten software. Dat heeft vooral te maken met de gebruiks- en eigendomsbepalingen, die voor open source software anders zijn dan voor gesloten source producten. 'Een overheidsorganisatie die open source software wil gebruiken, dient de juridische afdeling van het ministerie in te schakelen voor het maken van adequate aanpassingsbepalingen', meldde een woordvoerder van het coördinerende ministerie van Binnenlandse Zaken eerder aan Computable.

Begin juli 2010 ging de ministerraad akkoord met de nieuwe rijksvoorwaarden. De voorwaarden zouden zorgen voor flexibelere contracten van de Rijksoverheid met ict-leveranciers. Branchevereniging ICT~Office vindt de nieuwe voorwaarden echter niet werkbaar, nu de overheid het risico van projecten meer bij de leverancier neerlegt.

Meer over

AanbestedingArbit

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Freequency bv

    Freequency
    Pijl naar rechts icoon

    ADEZZ x Fellowind

    De stille kracht van AI in klantcontact: ADEZZ blijft persoonlijk in 15 landen (Fellowmind en ADEZZ)
    Pijl naar rechts icoon

    MindYourPass

    De nieuwe standaard in credential security, digitale identiteit & soevereiniteit (MindYourPass)
    Pijl naar rechts icoon

    Zorggroep de Opbouw x Strict

    Van drijfzand naar fundament: veilige IT voor Zorggroep de Opbouw
    Pijl naar rechts icoon

    IGNE

    OmgevingsChat: AI in een complex juridisch domein (IGNE)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Overheid moet BZK raadplegen bij open source

    Computable.nl
    Innovatie & Transformatie

    ICT~Office is niet blij met Rijksvoorwaarden

    Innovatie & Transformatie

    Ministers akkoord met ICT-Rijksvoorwaarden

    Open source
    Overheid

    EZ dubt over open source in Rijksvoorwaarden

    Innovatie & Transformatie

    Rijk kiest strikte ICT-leveringsvoorwaarden

    Computable.nl
    Innovatie & Transformatie

    ICT~Office eist openheid over Rijksvoorwaarden

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs