Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Rechtbank Lelystad ontruimd na test aggregaat

18 november 2010 - 16:20ActueelCloud & Infrastructuur
Rik Sanders
Rik Sanders

De aanraking van isolatiemateriaal met een zeer hete uitlaat van een noodstroomaggregaat blijkt de oorzaak te zijn geweest van de rookontwikkeling tijdens het testen van het aggregaat bij de rechtbank in Lelystad. Het materiaal ging smeulen en er ontstond rook. De brandweer, die was uitgerukt nadat afgelopen dinsdag een melding was binnengekomen in de meldkamer, kon in eerste instantie niet vinden waar de rook vandaan kwam en liet de rechtbank uit voorzorg ontruimen.

De medewerkers van de rechtbank werden tijdelijk opgevangen in het Provinciehuis. De brandweer gaf in de loop van de middag het pand weer vrij. Volgens Marc van Dijk, projectmanager nieuwbouw, betrof het een jaarlijkse test die werd uitgevoerd door de aggregatenleverancier Kemper en Van Twist. Het aggregaat is onder andere bedoeld als noodstroomvoorziening voor het computerpark van de rechtbank.

Volgens Van Dijk is inmiddels duidelijk wat er gebeurde: 'In het gebouw is een holte vrijgehouden voor de uitlaat van de aggregaat die tot aan het dak loopt. Het noodstroomaggregaat staat op de begane grond. Daarbij is voor de demping van het geluid, zo'n aggregaat maakt een flinke herrie, een brandwerende isolatiestof gebruikt. Nadat tijdens de test het aggregaat op volle toeren draaide, liep de temperatuur van de uitlaat in een bocht van de schacht op tot 900 graden. Het plastic omhulsel van het dempend materiaal is na aanraking met de uitlaat gaan smeulen.'

Meer ruimte

Van Dijk vertelt dat het gesmolten materiaal inmiddels is vervangen. Samen met de leveranciers Gerko en Kemper en Van Twist wordt bekeken of er in het kanaal meer ruimte kan worden gecreëerd zodat het isolatiemateriaal niet meer in aanraking kan komen met de uitlaat. Overigens is het noodstroomaggregaat geslaagd door de test gekomen.

 

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Rechter veroordeelt brandstichter Unit4

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Router was oorzaak netwerkstoring Aalsmeer

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    KLM getroffen door ICT-storing

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Fiscus betaalt mee aan nieuwe UPS

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Cofely doorstaat eerste serieuze storing

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Computerstoring politie duurt nog hele week

    Eén reactie op “Rechtbank Lelystad ontruimd na test aggregaat”

    1. Robin Duizend schreef:
      19 november 2010 om 14:15

      Een uitlaat van 900 graden lijkt me wel een beetje overdreven hoor. Zal hooguit 600 graden zijn geweest. En “plastic omhulsel van het dempend materiaal” ook een beetje vreemd…..:-) Misschien volgende keer toch maar naar Secure Energy B.V.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs