Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

ODH vervangt Sharepoint door Open.suite

21 juni 2021 - 10:25ActueelOverheidAlfresco SoftwareOpen.satisfactionOpenwave
Rik Sanders
Rik Sanders

Omgevingsdienst Haaglanden (ODH) gebruikt een nieuw document- en recordsmanagement-systeem: Open.suite van Open.satisfaction. Het systeem, dat Sharepoint vervangt, is gebaseerd op het opensource-ecm (enterprise content management)-platform Alfresco. Met Open.suite voldoet ODH aan de Archiefwet en is de dienst voorbereid om de komst van het Digitaal Stelsel Omgevingswet (DSO).

ODH is een regionale dienst die hoofdzakelijk vth-taken (vth: vergunningverlening, toezicht en handhaving) uitvoert voor de provincie Zuid-Holland en de negen gemeenten in de regio Haaglanden. De omgevingsdienst had een modern document- en recordmanagementsysteem nodig en koos voor Open.suite. Samen met leverancier Open.satisfaction heeft ODH in zes maanden tijd de eerste fase van de implementatie van dit nieuwe systeem afgerond.

Met Open.suite kunnen alle informatiekanalen, zoals post, email en elektronische aanvragen, digitaal worden opgeslagen, een voorwaarde in de Archiefwet. Daarbij wordt ook TMLO (Toepassingsprofiel Metadatering Lokale Overheden) toegepast, een model dat bijdraagt aan de standaardisatie van metadatering door overheden.  

Tijdens de eerste fase is OpenWave, het zaaksysteem voor vergunning, toezicht en handhaving (vth) van ODH gekoppeld aan Open.suite. Er zijn miljoenen documenten uit de vorige omgeving gemigreerd naar Open.suite. Dit oude Sharepoint-systeem wordt op termijn uitgefaseerd. Na de zomer start fase twee en dan gaan ook de secundaire processen als beleid, werkinstructies en facilitair over naar Open.suite.

‘ODH was op zoek naar een standaardpakket zonder maatwerk voor het verder moderniseren van de informatiehuishouding. Doordat we bij de standaardfunctionaliteit van de Open.suite zijn gebleven konden we snel schakelen en dat heeft mede bijgedragen aan het succes van de implementatie’, aldus Silvion Moesan, productmanager van de Open.nl Software Group, waar Open.satisfaction een onderdeel van is.

Meer over

ECMOpensourceSharePoint

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Veroordeelde ASML-spion overtrad sancties en pleegde computervredebreuk

    AchtergrondCarrière

    OR kritisch, UWV vastberaden: start reorganisatie met ‘Verandermotor’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    RIVM moet grip houden op doorontwikkeling Praeventis  

    TNO
    ActueelInnovatie & Transformatie

    TNO: zonder megaclusters geen nieuwe ASML

    British Post Office
    AchtergrondOverheid

    Britse postkantoorschandaal: Fujitsu-software leidde tot rechtsdwalingen met tragische gevolgen

    ActueelCarrière

    NLdigital: versobering 30%-regeling kortzichtig en schadelijk

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs