Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
mobiel iphone smartphone

Europees Hof neemt opnieuw zero-rating onder vuur

03 september 2021 - 09:04ActueelCloud & InfrastructuurProximusT-Mobile
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Zero-rating, waarbij telecomoperatoren bepaald netwerkverkeer niet aanrekenen, is onwettig. Dat stelt het Europees Hof van Justitie in een zaak tegen twee Duitse operatoren. In België en Nederland passen ook T-Mobile en Proximus bij bepaalde abonnementen een dergelijke rekenmethode.

Het waren twee Duitse rechtbanken die van het Europese Hof wilden weten of Telekom Deutschland en Vodafone in Duitsland abonnementen met zero-rating op de markt mogen brengen. Bij zero-rating mogen klanten bepaalde diensten zoals Spotify of Netflix onbeperkt gebruiken, zonder datalimiet. De rechtbanken moesten een beslissing nemen in een dispuut tussen de operatoren en het Duitse overheidsorgaan Bundesnetzagentur für Telekommunikation.

Het Europese Hof blijkt de praktijk van zero-rating niet graag te zien gebeuren, want deze ‘maakt onderscheid in internettrafiek op basis van commerciële overwegingen’. Dat is in strijd met de algemene verplichting om dataverkeer gelijk te behandelen en schendt dus de netneutraliteit en de Europese wetgeving, aldus het Hof.

Conclusies

Het Europees Hof gaat in de zaak niet zelf oordelen, dat blijft aan de nationale rechtbanken. Wel moet de uitspraak voldoen aan de conclusies van het Hof. Als er in andere Europese landen een gelijkaardige zaak wordt opgestart dan moet ook in die gevallen met dit oordeel rekening worden gehouden.

Welke gevolgen de uitspraak op korte termijn zal hebben, is niet meteen duidelijk. Het Europese Hof heeft zich vorig jaar in een zaak rond de Hongaarse operator Telenor ook negatief over zero-rating uitgesproken. Daarbij werd rekening gehouden met het blokkeren of vertragen van ander verkeer.

Zowel in België als Nederland bieden bepaalde providers abonnementen aan met zero-rating. Bij T-Mobile Nederland is dat de dienst Datavrije Muziek, bij Proximus gaat het om de Epic-abonnementen. Proximus kreeg daarvoor al groen licht van de nationale telecomwaakhond BIPT.

‘Wij hebben eveneens gisteren kennisgenomen van de uitspraak van het Europese Hof van Justitie’, reageert Proximus-woordvoerder Fabrice Gansbeke. ‘We zullen de tijd nemen om het probleem te analyseren en te zien of er aanpassingen nodig zijn in ons huidige aanbod.’

Meer over

DienstenNetneutraliteit

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Gebouw TU/e
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TU/e vervangt vpn en voegt mfa toe na cyberaanval

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Eigen ai-assistent Amsterdam, NIS2-manager Atos, DSA-check ACM en…

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    cybercrime
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Rijkswaterstaat moet vaart maken met beveiligen van bruggen en sluizen

    Bord van Mediamarkt
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mediamarkt licht ‘onbeperkte’ cloudopslag van eigen telecommerk toe

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs