Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Internetgevaren steeds vaker onzichtbaar

31 juli 2007 - 08:38ActueelSecurity & AwarenessTrend Micro
Rian van Heur
Rian van Heur

Werknemers denken dat ze steeds minder te maken hebben met spam en spyware. Dat is een illusie. De gevaren worden steeds minder zichtbaar. Volgens TrendMicro zijn er juist meer dreigingen via het web.

Eindgebruikers nemen internetgevaren steeds minder serieus. Dat komt door de toenemende onzichtbaarheid van de steeds geavanceerder wordende gevaren. Dat concludeert Trend Micro, leverancier van antivirussoftware na onderzoek. Ook het bewustzijn van eindgebruikers over verschillende soorten malware verschilt per land. Virussen, spam en spyware zijn wel alom bekend.

Werknemers in de Verenigde Staten gaven in het onderzoek aan dat zij het gevoel hadden dat ze tussen 2005 en 2007 minder spam hebben ontvangen dan de jaren ervoor. Opvallend, omdat het merendeel van de eindgebruikers in andere landen juist aangaf meer spam te ontvangen. Ook constateerde TrendLabs, de onderzoeksdivisie van TrendMicro, juist enkele hoge pieken in het aantal spamberichten. 

Imagespam

Vorig jaar zomer werden er volgens TrendLabs erg veel Engelse, Franse en Duitse spamberichten verstuurd. Vorig jaar najaar werden er juist erg veel Japanse spamberichten verstuurd. Volgens TrendMicro is er een logische verklaring voor de schommelingen in de hoeveelheid spam. Imagespam is momenteel erg populair, waardoor er veel spammails tussen de filters doorglipten.

Illusie

Spyware werd juist minder populair. Het aantal respondenten dat tussen 2005 en 2007 met spyware te maken had, daalde. In Groot-Brittannië daalde het aantal meldingen zelfs van 42 naar 26 procent. De daling van spyware lijkt een illusie. "De daling in spyware-meldingen is het gevolg van steeds geavanceerdere technieken. De complexere en geavanceerde malware zorgt ervoor dat eindgebruikers stiekem geïnstalleerde spyware minder snel herkennen", zegt David Sancho, anti-malwarespecialist bij TrendLabs.

Bijna 50 procent van de eindgebruikers die te maken heeft gehad met spyware geeft aan dat de it-afdeling de problemen had kunnen voorkomen.

Meer over

E-mailmanagement

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelSecurity & Awareness

    Apache vaakst misbruikt voor malware

    Computable.nl
    ActueelGovernance & Privacy

    Spam vermomt zich nu ook als spreadsheet

    ActueelSecurity & Awareness

    Cybercrime stimuleert vraag naar anti-malware

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    OPTA legt spammer hoge boete op

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Betere botnets zorgen voor spamtoename

    Eén reactie op “Internetgevaren steeds vaker onzichtbaar”

    1. Frank Jansen schreef:
      2 december 2008 om 19:46

      Ga naar http://www.internetgevaren.nl voor een eenvoudige en leuke uitleg van alle gevaren.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs