Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Microsoft: SaaS-aanbod is niet per se goedkoper

04 maart 2008 - 10:11ActueelCloud & InfrastructuurMicrosoft
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De belofte van SaaS (software as a service) is dat het flexibeler én goedkoper gebruik van software mogelijk maakt. Microsoft zet serieuze stappen op weg naar SaaS, maar zegt dat het kostenargument niet altijd opgaat.

Microsoft onthulde gisteren vergaande plannen om zijn belangrijkste producten als online-dienst aan te bieden vanuit zijn datacenters. De softwareproducent wil enerzijds serverapplicaties als Exchange en Sharepoint Server aanbieden in SaaS-vorm (software as a services), en anderzijds clientapplicaties als Office. Directeur Chris Capossela van de Microsoft-divisie voor kantoorsoftware benadrukt echter dat SaaS niet per se goedkoper is dan reguliere software-aanschaf.

Licentie

"Bij het ouderwetse licentiemodel hoef je maar één keer te betalen en ben je voor altijd eigenaar van de software", aldus de Microsoft-manager. Strikt genomen heb je dan een gebruiksrecht op de software, maar dat vervalt niet als de leverancier met een nieuwe versie komt of de ondersteuning voor de oude versie schrapt. Microsoft heeft enkele jaren terug al een abonemmentsmodel geïntroduceerd waarbij klanten voor een vast bedrag tijdens de looptijd van het contract recht hebben op alle software, inclusief nieuwe versies.

Capossela zegt wel dat over tien jaar de helft van Microsofts software online staat. Hij meent dat over vijf jaar al de helft van de Exchange-gebruikers de online-uitvoering gebruikt. De leverancier mikt hiermee vooral op middelgrote en kleine bedrijven die zelf een kleine of geen ict-afdeling hebben.

Coca Cola

Een van de grote, niet aan twijfel onderhevige, voordelen van SaaS is namelijk dat het beheerkosten scheelt. Dat is immers voor rekening van de aanbieder (hoster). De Coca Cola Company is alvast gezwicht voor SaaS, van Microsoft. Het frisdrankconcern doet de IBM-software die het zelf draait de deur uit ten gunste van het online-aanbod van Microsoft.

Het gaat om communicatie-, kantoor- en samenwerkingssoftware: Exchange, Office en Sharepoint. Tegen eind mei moeten 20.000 van de 75.000 werknemers al over zijn naar de Online Services van de Office-producent. Cio Esat Sezer van Coca Cola zegt dat het zelf draaien en beheer van dergelijke software geen onderscheidend vermogen is voor het bedrijf en dus geen concurrentievoordeel oplevert. Efficiënte online-samenwerking biedt dat wel, aldus de frisdrankenfabrikant.

Meer over

ECMSaaS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    SaaS breekt definitief door in 2008

    software service
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Enthousiasme in MKB voor SaaS nog laag

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    SaaS onbekend bij ICT-beslisser

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘SOA versnelt de opmars van SaaS en BPO’

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    SaaS is over vijf jaar gemeengoed

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Amazon neemt Windows op in eigen cloud

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs