Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Tweede internationale Cyber Security Week van start

25 september 2017 - 14:41ActueelSecurity & AwarenessDeloitteEuropolHSDKVKNavo
Rik Sanders
Rik Sanders

Van 25-29 september vindt in Den Haag de tweede editie van de internationale Cyber Security Week plaats. Tijdens tachtig evenementen zullen honderden experts op het gebied van internetveiligheid en cybercrime afkomstig uit overheid, bedrijfsleven en wetenschap gedurende een week hun kennis delen, de laatste ontwikkelingen bespreken en nieuwe innovatieve ideeën pitchen.

Belangrijke onderdelen van de Cyber Security Week zijn de Europol-Interpol-cybercrimeconferentie en de finale van de EC-Council hackingcompetitie Global Cyberlympics. Verder zijn er het Hacklab Kids voor basisscholen, een startup-bijeenkomst Pitching for Capital, de KPN-workshop The future of crypto, de UK-NL Cyber Security Showcase en matchmaking-sessies die de Kamer van Koophandel samen met de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland organiseert.

Deelnemende partijen aan de Cyber Security Week zijn Europol, Interpol, Navo, vertegenwoordigers van Europese veiligheidsclusters uit onder andere België, Groot-Brittannië, Duitsland en Frankrijk en bedrijven die zich hebben gespecialiseerd in cybersecurity.

The Hague Security Delta

De Cyber Security Week is een initiatief van The Hague Security Delta (HSD), een veiligheidscluster in Europa waarin bedrijven, overheden en kennisinstellingen samenwerken op het gebied van cybersecurity-innovaties en kennisontwikkeling, nationale en stedelijke veiligheidsvraagstukken, de bescherming van vitale infrastructuren en binnen het forensisch werkveld.

Veel programmaonderdelen zullen deze week plaatsvinden op de campus van HSD, maar ook andere locaties in Den Haag – ‘de internationale stad van Vrede, Recht en Veiligheid’ – zullen het toneel vormen waaronder het WTC, de Fokker Terminal en New Babylon (zie programma: hier)

Onderzoek Deloitte

Tijdens de opening van de Cyber Security Week maakte adviesbureau Deloitte de resultaten bekend van zijn nieuwe ‘Cyber Value at Risk’-rapport. Deloitte beweert daarin dat het totale waardeverlies door cyberrisico’s voor het midden- en kleinbedrijf wordt geschat op één miljard euro op jaarbasis. Voor de gehele Nederlandse economie ligt dit bedrag op 10 miljard euro of 1,3 procent van het bbp.

Het Cyber Value at Risk-model, dat de basis vormt van het onderzoek, is voortgekomen uit een samenwerking tussen Deloitte en het World Economic Forum. De 2.600 grootste bedrijven van Nederland en 250.000 Nederlandse mkb-bedrijven worden hierbij gesegmenteerd in vijftien sectoren waarna de onderzoekers gerichter onderzoek kunnen doen. Op basis van de uitkomsten kunnen Nederlandse bestuurders beter bepalen welke investeringen binnen hun organisatie wel of niet nodig zijn op het gebied van cybersecurity.

Meer over

ConsultingCybercrime

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Actuele cyberdreigingen in kaart gebracht

    Een uitgebreid threat report (2026) met trends, tactieken en risico’s voor complexe IT-omgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Zorg

    Dit zijn de 6 meest besproken thema’s tijdens Zorg & ICT

    Security & Awareness

    Hackers zetten ChipSoft flink onder druk

    Security & Awareness

    Data van vrijwel alle inwoners buitgemaakt bij cyberaanval Epe

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Digitale omzet Unica blijft stijgen

    Security & Awareness

    ‘Cyber-aan­vals­kracht China evenaart VS’

    Security & Awareness

    Tweede Kamer wil DigiD-beheer bij Solvinity weghalen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs