Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Waarschuwing

AP start privacy-campagne rond AVG

30 januari 2018 - 08:263 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieAP Nederland
Suzanne Martens
Suzanne Martens

De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) start een voorlichtingscampagne over de Algemene verordening gegevensbescherming (AVG). De campagne ‘Privacy gaat iedereen wat aan’ biedt organisaties hulpmiddelen bij de naleving van de wet. Daarnaast maakt het mensen bewuster van hun privacyrechten. De actie werd afgetrapt door AP-voorzitter Aleid Wolfsen op de basisschool de Waterwilg in Nootdorp. Hij gaf hier een privacyles.

De Algemene verordening gegevensbescherming (AVG) is een Europese privacywet die vanaf 25 mei dit jaar geldt. In Europa heet deze wet dan ook GDPR (General Data Protection Regulation). Het geeft mensen meer rechten over hun persoonsgegevens en verplicht organisaties om zorgvuldiger met deze persoonsgegevens om te gaan.

Met de campagne ‘Privacy gaat iedereen wat aan’ biedt de AP organisaties hulpmiddelen om te voldoen aan de nieuwe wet. Zo zet de campagnewebsite hulpbijprivacy.nl alle rechten en plichten voor organisaties op een rij en maakt een digitale ‘regelhulp’ het inzichtelijk welke stappen organisaties nog moeten zetten voor de inwerktreding.

Leerlingen

De campagne is overigens niet alleen op het bedrijfsleven toegespitst. Omdat kinderen al op jonge leeftijd online actief zijn, heeft de AP een lespakket voor leerlingen van groep 7 en 8 laten ontwikkelen. In drie lessen van ongeveer 45 minuten leren kinderen wat privacy en persoonsgegevens zijn, ervaren ze waarom organisaties vaak geïnteresseerd zijn in hun gegevens en leren ze welke privacyrechten zij hebben. AP zegt dat kinderen hiermee meer zeggenschap over hun persoonsgegevens krijgen.

Wolfsen: ‘Veel mensen en organisaties zijn nog onbekend met de gevolgen van de nieuwe wetgeving. Daar gaan we wat aan doen met deze campagne. In een tijd waarin persoonsgegevens gouden handel zijn, is het van groot belang dat die gegevens goed beschermd blijven.’

Rechten en plichten AVG

Met de AVG krijgen mensen meer zeggenschap over hun persoonsgegevens. Zij mogen bijvoorbeeld hun gegevens inzien en laten wijzigen of in veel gevallen zelfs volledig laten wissen. Ook krijgen zij het recht bij een organisatie hun persoonsgegevens op te vragen en mee te nemen naar een andere ‘aanbieder’; het recht op dataportabiliteit. En komen ze er met de organisatie niet uit, dan kan iedereen vanaf 25 mei een klacht indienen bij de Autoriteit Persoonsgegevens.

Bedrijven en overheden zijn verplicht om zorgvuldig om te gaan met persoonsgegevens. Zij hebben vanaf 25 mei een verantwoordingsplicht. Dat betekent dat zij een privacy-administratie moeten bijhouden. Welke persoonsgegevens verwerken zij? Met welk doel? En hoe zijn die gegevens beveiligd? Onder de AVG moeten bepaalde organisaties een functionaris voor de gegevensbescherming (FG) aanstellen die binnen de organisatie toeziet op de naleving van de privacyregels.

De Autoriteit Persoonsgegevens houdt toezicht op de naleving van de AVG, door bijvoorbeeld onderzoek te doen na klachten of op eigen initiatief.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Europese aanbesteding Europa vlaggen
    OpinieOverheid

    AP: ‘Ombudsman voor de privacy’

    Computable.nl
    ActueelOverheid

    Wolfsen wordt voorzitter privacywaakhond AP

    Boete
    ActueelInnovatie & Transformatie

    AP vordert dwangsom van 48.000 euro bij TGB

    Mobiele zorg m-health
    ActueelOverheid

    Zorg en datalekken hebben prioriteit bij AP

    OpinieSecurity & Awareness

    Privacy by design en privacy by default

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs