Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
rechter rechtszaak rechtbank

Actie tegen Salesforce en Oracle krijgt bijval

27 oktober 2020 - 11:19ActueelSecurity & AwarenessAPBits of FreedomFreedom InternetInternet SocietyOraclePrivacy FirstSalesforce
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Een groeiende groep organisaties steunt The Privacy Collective in de strijd tegen Salesforce en Oracle. Zo hebben de privacy-organisaties Access Now, Internet Society Nederland (ISOC) en De Datavakbond zich achter het initiatief geschaard. Ook de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) liet zich afgelopen week positief uit over dit soort class actions.

The Privacy Collective daagde beide techconcerns in augustus voor de rechter wegens het onrechtmatig verzamelen en gebruiken van gegevens van internetgebruikers. Een zogenaamde class action werd gestart namens tien miljoen Nederlanders. Het is de eerste keer dat bij de rechter voor zo’n grote groep mensen schadevergoeding wordt geëist voor privacyschendingen. Volgens de dagvaarding bedraagt de totale omvang van de schade meer dan tien miljard euro.

Access Now is een wereldwijde digitale rechtenorganisatie die zich in Europa hard maakt voor betere privacyregulering. Internet Society Nederland (ISOC) is onderdeel van een wereldwijde organisatie die zich inzet voor een open, neutraal en voor iedereen toegankelijk en betrouwbaar internet. De Datavakbond is een jonge beweging die een einde wil maken aan de handel in persoonsgegevens.

Eerder spraken de organisaties Bits of Freedom, Freedom Internet, Qiy Foundation en Privacy First hun steun uit.

Schending

Afgelopen week kreeg The Privacy Collective bijval uit onverwachte hoek. Een woordvoerder van de toezichthouder AP laat weten dat de toezichthouder private handhavingsinitiatieven, waar de class action door The Privacy Collective een voorbeeld van is, aanmoedigt: ‘Voor de privacy van iedereen is het goed dat burgers ook collectief via de rechter kunnen opstaan tegen schending van hun privacy. Publieke handhaving door de AP en private handhaving via claims voor de rechter kunnen elkaar versterken. Dat is goed nieuws voor de bescherming van de privacy van iedereen’, aldus woordvoerder Quinten Snijders.

In reactie daarop laat The Privacy Collective weten dat de AP terecht stelt dat civiele handhaving en publieke handhaving naast elkaar kunnen staan en elkaar zelfs kunnen versterken. 

De kritiek op de ad-techindustrie zwelt in heel Europa aan. Zo deed de Britse toezichthouder (ICO) een onderzoek naar realtime bidding en ad-tech. Net als de Ierse Data Protection Commission (DPC) blijft de ICO deze sector actief volgen. Ook concludeerde de Belgische toezichthouder vorige week dat de meest gebruikte standaard voor ad-techbedrijven niet aan de eisen uit de Europese privacy-verordening voldoet.

Meer over

PrivacySalesforce

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    rechter rechtszaak rechtbank
    ActueelData & AI

    ‘Datahonger Oracle en Salesforce is ongekend’

    ActueelData & AI

    Nederlandse massaclaim tegen Oracle en Salesforce

    Oracle Cloud
    ActueelData & AI

    Privacy-groep daagt Oracle om ongebreidelde datahonger

    rechter rechtszaak rechtbank
    ActueelData & AI

    Massaclaim tegen Oracle en Salesforce van tafel

    Cloudeducatie
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Salesforce zet software in publieke cloud

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs