Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Informatiebeveiling bedrijven onder de maat

10 november 2005 - 10:01ActueelSecurity & Awareness
Rian van Heur
Rian van Heur

De informatiebeveiliging van Nederlandse organisaties is nog steeds niet op orde. Dat zegt Capgemini na onderzoek.

Capgemini voerde het onderzoek naar de status van informatiebeveiliging uit onder directieleden en het algemeen management van tweehonderd Nederlandse bedrijven en overheidsinstanties met meer dan 150 werknemers . Van de ondervraagden is 35,1 procent het afgelopen jaar getroffen door beveiligingsincidenten, zoals virus- en wormaanvallen, hackpogingen en bedrijfsspionage.

In 2003 gaf 68,9 procent aan slachtoffer te zijn geworden van beveiligingsincidenten. Een flinke daling vindt Capgemini, maar gezien de directe en indirecte schade is het percentage nog steeds hoog. Bovendien, zegt het bedrijf, zijn niet alle organisaties in staat beveiligingsincidenten te herkennen. Dat er geen incident is waargenomen, wil niet zeggen dat er niets is gebeurd.

Eén op de vijf ondervraagden zegt geen veiligheidsbeleid te hebben. Dit is een verbetering van 8 procent vergeleken bij 2003. Een derde van de ondervraagden heeft geen risicoanalyse uitgevoerd en is daarom niet voorbereid op een beveiligingsincident, zegt Capgemini. Positief is dat 61 procent over een bedrijfscontinuïtsplan beschikt, waardoor de kans groter is dat zij een grootschalige virusuitbraak te boven zullen komen.

Computable vroeg eerder, in de papieren versie, al naar uw mening over de naïviteit omtrent internetbeveiling. Uit het onderzoek van RSA bleek dat Europeanen veel meer vertrouwen hebben in de beveiliging van e-commerce dan Amerikanen. Dat komt, zegt RSA, omdat Europeanen veel naïever zijn dan Amerikanen. Wat is uw mening? Stuur een mailtje naar computable.lezers@bp.vnu.com.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging van AI in de praktijk

    AI is hot, maar de praktijk binnen grote organisaties blijkt weerbarstig. Stop met brandjes blussen; zo schaal en beveilig je met succes.

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Beveiliging geniet geen prioriteit

    Computable.nl
    ActueelData & AI

    Kwart van zakelijke netwerken is niet beveiligd

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Meer dan helft laptops, pda’s en gsm’s is onbeveiligd

    Computable.nl
    ActueelData & AI

    Eerste Nederlands bedrijf voldoet aan ISO 27001

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs