Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Rackable Systems neemt Silicon Graphics over

14 april 2009 - 22:54ActueelCloud & InfrastructuurRackable SystemsSGISilicon Graphics
Witold Kepinski
Witold Kepinski

De overname van Silicon Graphics door Rackable Systems bezegelt het lot van een bedrijf dat ooit een leverancier van supercomputers was.

De overname van Silicon Graphics (SGI) door Rackable Systems voor 25 miljoen dollar, bezegelt het lot van een bedrijf dat ooit een leverancier van supercomputers was. Met SGI – vroeger beter bekend als Silicon Graphics Inc. – verdwijnt een onderneming dat ooit synoniem stond voor de allerhoogste prestaties in computergenereerde beelden en supercomputing.

Een aantal foute beslissingen dwong het bedrijf uit het Amerikaanse Sunnyvale evenwel om op 1 april faillissementsbescherming (Chapter 11) aan te vragen. Tegelijk werd aangekondigd dat Rackable Systems de activa van SGI overkoopt voor 25 miljoen dollar in cash. Rackable zelf is gespecialiseerd in de ontwikkeling en bouw van krachtige Intel-gesteunde servers en opslagsystemen voor middelgrote tot grote datacenters.

Was SGI ooit een bedrijf met een omzet van vier miljard dollar, goed voor de systemen die de speciale effecten voor de film 'Jurassic Park' creëerden en die supercomputerbouwer Cray kon kopen, dan deden een aantal foute beslissingen het bedrijf de das om. Zo bleef het te lang bij een eigen processor – de van MIPS overgenomen gelijknamige MIPS processor – om vervolgens ietwat ongelukkig te kiezen voor de door vertragingen geplaagde Intel Itanium.

 

Meer over

HPCStorage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Nationale Politie
    ActueelOverheid

    Politie tijdens NAVO-top beter voorbereid op uitval van C2000

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    OpinieData & AI

    Maak ai saai!

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    AchtergrondData & AI

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert Nederland

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Meer spreiding datacenters door knelpunten

    2 reacties op “Rackable Systems neemt Silicon Graphics over”

    1. Jeroen schreef:
      15 april 2009 om 06:36

      Laten we ook niet vergeten dat het niet helemaal aan SGI heeft gelegen: de markt voor superkrachtige grafische systemen is nogal op zijn kop gegaan door de enorme hoeveelheid geld (en daardoor research en innovatie) die omgaat in de markt voor games-gerichte videokaarten. Bedrijven als nVidia en ATI hebben (zonder bijbedoelingen) de markt voor SGI enorm kleiner gemaakt.

      Login om te reageren
    2. Alexander schreef:
      15 april 2009 om 08:53

      @Jeroen:

      Ook daar heeft SGI de fout gemaakt door veel te laat te reageren op de ontwikkelingen aan de onderkant van de markt. Iets dat trouwens voor de meeste bedrijven lastig blijkt te zijn. Als je marktleider in een (niche) markt bent gooi je niet zo snel het roer meer om. Vaak met als resultaat dat je op een gegeven moment volledig achterhaalde producten probeert te verkopen.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs