Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

De software van de vastgoedmarkt ontmaskerd

26 juni 2012 - 14:31OpinieData & AI

De vastgoedmarkt staat bekend om snelle jongens en heeft een sexy imago. Dit doet misschien vermoeden dat deze markt in alle opzichten vooruitstrevend is, maar naar mijn mening is dit een behoorlijk vertekend beeld. Hierachter schuilt namelijk een oubollige markt die vijf tot tien jaar achterloopt op het gebied van software.

De vastgoedmarkt zou met haar software eigenlijk moeten kunnen tippen aan andere markten waar het optimaliseren van cashflows centraal staat. Of het nu gaat om partijen die beleggingsportefeuilles beheren, leasemaatschappijen of bijvoorbeeld luchtvaartmaatschappijen, deze organisaties zijn stuk voor stuk verder op het gebied van software. Qua vermogen zijn veel van deze partijen goed te vergelijken met vastgoedspelers, maar qua volwassenheid van IT-omgevingen zie ik grote verschillen.

Ik herinner me nog een artikel waarin Computable bericht over het megacontract dat afgesloten was met banken. Het contract heeft volgens het gunningsdocument een geschatte waarde van vijftig miljoen euro. Voor zo’n bedrag kun je echt een highly sophisticated softwareoplossing neerzetten. Natuurlijk komt het niet voor niets in de media, maar ook aan de minder noemenswaardige it-omgevingen kunnen de vastgoedspelers nog niet tippen.

Bij veel organisaties is business intelligence al doorgedrongen tot de standaard. Ook realtime analytische voorzieningen komen steeds sneller tot stand en zijn eerder beschikbaar voor alle business lagen binnen een organisatie. In de vastgoedmarkt regeert Excel, nog steeds. Daarnaast kom ik veel organisaties tegen die met allerlei verschillende pakketten werken die onderling geen of onvoldoende informatie uitwisselen. De basics zijn bekend: de waarde van de vastgoedportefeuille als geheel bestaat uit de verdisconteerde waarde van de onderliggende cashflows. Maar wat er gebeurt met die waarde als er één variabele verandert, dat blijft meestal bij een schatting en een onderbuikgevoel.

Ook in de vastgoedmarkt zal analyse-software de standaard moeten worden. Juist nu de sector aan de vooravond staat van grote veranderingen vanwege de crisis en andere ontwikkelingen. It zal organisaties helpen de veranderingen mogelijk te maken. De snelle jongens en het sexy imago zullen dus plaats moeten maken voor een inhaalrace op het gebied van it. Dat weet jij en dat weet ik, maar hoe kunnen we de vastgoedbranche hiervan overtuigen?

Meer over

Business Intelligence

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Trek AI uit de experimenteerfase

    Een gids over AI als strategisch instrument en op welke manier je écht waarde toevoegt aan je organisatie.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Ai bij verzekeraar Achmea

    Security & Awareness

    De onmisbare rol van technologie en menselijk bewustzijn bij beeldverificatie

    ai hallucineren
    Data & AI

    Hoe voorkom je ai-hallucinatie?

    Software & Development

    Vibe coding en het lot van de developer

    Data & AI

    De transformatie van OpenTable

    ai neuromorphic compputing brein
    Data & AI

    Kort: Neuromorphic computing bespaart heel veel ai-energie, ChipNL opent centrum (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs