Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Yann Toutant

De klant eist zakelijke innovatie

29 november 2012 - 13:543 minuten leestijdOpinieSoftware & Development

Nieuwe technologie is de standaard en de evolutie hiervan kenmerkt zich vandaag de dag door een ongeëvenaard tempo. Bedrijven moeten deze ontwikkelingen wel volgen willen zij hun marktpositie behouden. De moderne klant, ongeacht of dit een bedrijf of consument is, verwacht en eist in sommige gevallen zelfs innovatieve oplossingen.

Neem bijvoorbeeld de banken. Begin jaren ’80 was de klant van de bank nog genoodzaakt om zijn saldo te checken op een papieren afschrift. Een paar jaar later kon er gebeld worden om het saldo op te vragen. Niet lang daarna kwamen de pinautomaten op in het straatbeeld. Tegenwoordig kunnen we deze informatie via internet en zelfs via onze mobiele telefoon raadplegen. Het bovenstaande is een mooi voorbeeld van bedrijven die in navolging van de concurrent wel mee moeten in de slipstroom van innovatieve ontwikkelingen.

Een ander goed voorbeeld is de 3D-trend voor televisies. Deze volgde maar wat snel nadat de connected televisies in de etalage stonden. Hotelketens zien zich genoodzaakt om kamers, die nog maar net zijn voorzien van een nieuwe televisie, alweer te vervangen voor modellen met een 3D-optie. En een minibar, dat is inmiddels meer dan een kleine koelkast om drank en snacks koud te houden. Vaak zijn er ‘slimmere’ versies beschikbaar die data over gebruik direct doorgeven aan de receptie, waardoor zij weten of er iets moet worden bijgevuld. De oude modellen moeten om efficiënt te blijven, wel worden vervangen.

Bovenstaande voorbeelden illustreren hoe het in de dienstverlening steeds vaker rond technische ontwikkeling van een apparaat draait.

Prijskaartje

Bedrijven zijn dus genoodzaakt te investeren in ‘smart devices’. Niet alleen om de interne organisatie naar een hoger plan te trekken, maar juist de core business. Deze apparaten, waar doorgaans een flink prijskaartje aan hangt en die meestal snel verouderen, zijn ook nog eens niet op stel en sprong terugverdiend. Toch moet er, om mee te gaan met de technologische ontwikkelingen, telkens een nieuwe investering gedaan worden.

Er dient eerst relatief veel geld te worden uitgegeven, om pas later te kunnen terugverdienen. Dat levert een scheve verhouding op tussen inkomsten en uitgaven. Het leasen van dit soort apparaten brengt deze verhoudingen weer in balans. De uitgaven worden immers beperkt als er maandelijks een bedrag wordt betaald. Het gevaar van verouderde technologie wordt afgewend, omdat het apparaat niet voor de volledige levenscyclus geleased hoeft te worden.

Bedrijven zijn al jaren gewend aan het leasen van een auto. Het wordt nu hoog tijd dat bedrijven van de gedachten afstappen dat ze alle ‘smart devices’ in eigen beheer moeten hebben.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Staat van Digitale Connectiviteit binnen de Bouw- en Installatiebranche 2025

    Digitale connectiviteit is de kern van veel processen in de bouw en volgens insiders van strategisch belang voor de toekomst van de sector. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Kort: Paul Broekhuizen leidt Fsas Benelux, Brink Software verkocht (en meer)

    ActueelData & AI

    Europese beurzen voor grensverleggend UvA-onderzoek in it

    AchtergrondSoftware & Development

    License to bill

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    ActueelSoftware & Development

    Europese tech hongert naar Navo-orders

    ActueelOverheid

    Gemeente Breda verruilt Centric voor Unit4

    Eén reactie op “De klant eist zakelijke innovatie”

    1. Herman Heller schreef:
      27 december 2012 om 11:29

      Technologische innovaties gaan nog altijd sneller dan menselijke adoptie hiervan. Acceptatie is bepalend, in plaats van technologie. Het tempo van innovaties in de consumentenmarkt ligt hoger dan in de zakelijke markt. Het succes van innovatie dient voldoende voordelen op te leveren voor aanbieder en gebruiker. Veel technologische ontwikkelingen ontberen een goede business-basis.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs