Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Lijmpistool

09 november 2000 - 23:00OpinieData & AI
Mark Plekker
Mark Plekker

Twee weken geleden hekelde ik op deze plek de keuze van Larry Ellison om tijdens zijn bezoek aan Nederland alleen de financiële pers te woord te staan. De vertegenwoordigers van de vakbladen waren niet welkom, omdat de Oracle-topman slechts de financiële wereld wilde overtuigen van het nut van zijn ambitieuze bezuinigingsprogramma. De vakpers zou de aandacht maar afleiden met lastige vragen over productstrategieën en de concurrentie.

De klacht bleek niet voor dovemansoren. Daags voor de bijeenkomst werd bekendgemaakt dat de vakbladen alsnog mochten aanschuiven in het Amstel Hotel. De mediagenieke Ellison, die blijkbaar op de hoogte was van de gevoeligheden, had zijn verlies genomen. Ter inleiding van het vragenvuur opende hij met: ‘Ok, what ever you guys wanna talk about.’
En dus ging het over de interessante schermutselingen tussen systeem-integratoren en bouwers van geïntegreerde bedrijfsbrede software. ‘The guy with the glue-guns’ die ongelijksoortige software tegen pittige tarieven aan elkaar plakken, versus de elegante aanpak van de bouwers van echt geïntegreerde software. Vanzelfsprekend positioneert Ellison zijn bedrijf in het laatste kamp. Weg met de gekunstelde softwareschillen en terug naar de tekentafel in de ontwikkellaboratoria, was zijn stelling. Daar moet het probleem worden opgelost.
Het doet me goed te zien dat Oracle in dit geval de honderduizenden lezers van vakbladen niet in de kou heeft laten staan. Zij willen horen hoe het bedrijf de komende jaren software gaat bouwen. Het is het bewijs dat Ellison zelf het lijmpistool goed hanteert. De breuk was zo geplakt.

Meer over

ECM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Beveiliging van AI in de praktijk

    AI is hot, maar de praktijk binnen grote organisaties blijkt weerbarstig. Stop met brandjes blussen; zo schaal en beveilig je met succes.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ai-less office
    Data & AI

    Kort: ‘Ai-markt naar 2 biljoen’, China weert Nvidia (en meer)

    Data & AI

    AI is geen hype en zelfs groter dan de industriële revolutie

    Data & AI

    CWI verhoogt met ai dataveiligheid VN-crisisplatform

    ai in de zorg
    Overheid

    Slimme zorg vraagt om slimme data: VWS bouwt versneld aan ai-infrastructuur

    ai klusjes gig
    Data & AI

    Kort: Java en ai-tools vernieuwd, klusjes scoren (en meer)

    ai
    Data & AI

    VS nog op kop in ai-race, maar China wil meer riskeren voor opschalen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs