Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Toekomstmuziek

16 september 2004 - 22:00OpinieData & AI
Erik van Veen
Erik van Veen

Het beheer van de levenscyclus van informatie, mogelijk gemaakt door ‘content adressed storage’, is vooralsnog toekomstmuziek, stelt Erik van Veen.

In ‘Gevecht met gegevens’ (Computable, 2 juli 2004) suggereert Tom Leyden dat de bestaande manieren van dataopslag ernstig tekort schieten en dat cas (content adressed storage) het antwoord op deze problematiek biedt. Hij komt tot deze conclusie op basis van een aantal stellingen en aannames die op zijn zachtst gezegd aanvechtbaar zijn. Volgens hem is tapeopslag onbetrouwbaar en kostbaar, mislukken de meeste herstelwerkzaamheden van data en staat opslag nog in de kinderschoenen.

Realiteit

Als dit alles de realiteit zou zijn, zou het slecht gesteld zijn met al die bedrijven en organisaties die vertrouwen op de reeds bestaande oplossingen voor ‘bewaarmanagement’ (retention management; backup en archiveren) en allerlei andere oplossingen voor opslagbeheer om hun data efficiënt en effectief te beheren. De praktijk is anders: tape- en schijfopslag en bijbehorende oplossingen worden overal waar dat nodig is met succes ingezet voor het beheren van data. Dat cas een belangrijke ontwikkeling is, valt niet te ontkennen, maar dat het op korte termijn alle vermeende problemen van de bestaande opslagmogelijkheden oplost doordat – aldus Leyden – ‘de technische problemen overwonnen zijn’, is wel erg kort door de bocht.
Cas is een veelbelovende ontwikkeling die werkelijk ilm (information lifecycle management) mogelijk maakt. De technologie die daarvoor nodig is, is echter eenvoudigweg nog niet beschikbaar. Volgens een rapport van de 451 Group, ILM: a strategic opportunity for storage vendors, bevindt ilm zich nog in de tweede fase: data-levenscyclusbeheer. De vierde fase, geautomatiseerd ilm, wordt pas tussen 2006 en 2008 verwacht.
Zo is het ook. Het automatisch toepassen van gedefinieerde beleidslijnen op basis van informatie-inhoud is zo complex dat het nog jaren zal duren voordat concrete oplossingen in de praktijk te gebruiken zijn. Bovendien moeten we de ultieme oplossing zoeken op applicatieniveau; die zal niet worden geboden op opslagniveau. Tot die tijd zullen we het moeten doen met het concept van data-levenscyclusbeheer (en misschien als tussenfase de derde fase: handmatig ilm), waarvoor op dit moment, in tegenstelling tot wat Leyden beweert, meer dan voldoende betrouwbare en gestandaardiseerde oplossingen bestaan.< BR>
 
Erik van Veen, product marketing manager Veritas Software Benelux

Meer over

ECM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Trek AI uit de experimenteerfase

    Een gids over AI als strategisch instrument en op welke manier je écht waarde toevoegt aan je organisatie.

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    SureSync en Logius genomineerd voor Co...

    SureSync is dit jaar trots op drie nominaties bij de Computable Awards 2025. Eén van de meest opvallende nominaties is...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ai-agent builder agentkit
    Data & AI

    OpenAI Agent Builder, zelf schaalbare ai-agents bouwen

    Data & AI

    Ai en sdr: de nieuwe zintuigen voor een tijdloze werkelijkheid

    e-mail lost silent drop smishing
    Security & Awareness

    Kort: Online-zwendel explodeert, Microsoft silent drops lopen spuigaten uit (en meer)

    soevereiniteit
    Data & AI

    Europese soevereiniteitsambities botsen met realiteit

    firewall cybersecurity
    Security & Awareness

    Kort: Nieuwe cybersecurity voor Surf, ai-risico bij gemeenten, firewalls achterhaald (en meer)

    Data & AI

    Dit is de toekomst van privacy in ai-gedreven wereld

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs