Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

NCR niet met één been in het graf

03 juli 1997 - 22:00OpinieData & AI
Ria Lagerweij
Ria Lagerweij

Op 20 juni jongstleden plaatste Computable een artikel over NCR (‘Datapakhuis moet NCR uit het slop halen’). NCR is het niet eens met de gebruikte formuleringen. De kop, de subkop en het eerste gedeelte van het artikel wekken de indruk dat NCR met één been in het graf staat. Het tegendeel is echter waar.

In september 1991 is NCR overgenomen door AT&T met als doel telecommunicatie- en computertechnologie samen te brengen. NCR wijst erop dat de reden van de verzelfstandiging van NCR niet de reden was die Computable noemde in het artikel. AT&T heeft de beslissing genomen het bedrijf in drie aparte beursgenoteerde bedrijven op te delen als gevolg van conflicterende belangen in de Verenigde Staten tussen AT&T als telefonie-serviceprovider en AT&T als leverancier van telecommunicatie-apparatuur. Gelijktijdig met de opsplitsing van AT&T kondigde NCR aan dat het de PC-productie zou stoppen en dat een wereldwijde reorganisatie zou worden doorgevoerd. In 1995 heeft dat geleid tot een verliesgevend resultaat. Echter, reeds in 1996 boekte NCR alweer winst, waarmee de snelste turnaround in de computerindustrie werd afgerond. De doelstelling van NCR in 1997 is om een winstgevende groei te realiseren.
Als één van de middelen om winstgevende groei te realiseren heeft NCR begin juni in Wenen een conferentie over datawarehousing georganiseerd, die in uw artikel werd aangeduid als een gebruikersbijeenkomst voor zowel NCR-gebruikers als niet-NCR-gebruikers. Tijdens deze conferentie gingen een groot aantal in- en externe sprekers in op de verschillende aspecten van datapakhuizen.
NCR is, met meer dan vijfhonderd datapakhuizen in gebruik en een marktaandeel van 35 procent, wereldwijd marktleider op het gebied van datawarehousing. Driekwart van de banken in de wereld, vier van de top-5 Amerikaanse retailers, zeven van de top-9 Amerikaanse telecommunicatie-ondernemingen, drie van de top-5 Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen en drie van de top-5 Amerikaanse spoorwegondernemingen maken gebruik van een NCR datapakhuis.
Wij betreuren het ten zeerste dat op deze wijze onjuiste informatie is gepubliceerd en vertrouwen erop dat dit in de toekomst wordt voorkomen.
 
Ria Lagerweij,
public relations,
NCR Nederland

Meer over

ECM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Trek AI uit de experimenteerfase

    Een gids over AI als strategisch instrument en op welke manier je écht waarde toevoegt aan je organisatie.

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    SureSync en Logius genomineerd voor Co...

    SureSync is dit jaar trots op drie nominaties bij de Computable Awards 2025. Eén van de meest opvallende nominaties is...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ICT & Logsitiek
    Data & AI

    ICT&Logistiek: Ai en digitale weerbaarheid sturen toekomst

    Kees Verhoeven
    Data & AI

    Digitale soevereiniteit? Europa moet meer durven dan reguleren

    ai-agent builder agentkit
    Data & AI

    OpenAI Agent Builder, zelf schaalbare ai-agents bouwen

    Data & AI

    Ai en sdr: de nieuwe zintuigen voor een tijdloze werkelijkheid

    e-mail lost silent drop smishing
    Security & Awareness

    Kort: Bank-smishing x10, Microsoft silent drops lopen spuigaten uit (en meer)

    soevereiniteit
    Data & AI

    Europese soevereiniteitsambities botsen met realiteit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs