Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Belastingdienst geeft elektronische factuur extra impuls

13 februari 2009 - 11:353 minuten leestijdOpinieData & AIBelastingdienstTMGTNT

Een mooi artikel op 12 februari in De Telegraaf: staatssecretaris De Jager (Financiën) kondigt aan dat de strenge authenticiteitseisen voor het versturen van een elektronische factuur aan ondernemers komen te vervallen. Vanaf nu mag de ondernemer de factuur als een eenvoudige pdf in een e-mailtje versturen of via een portal beschikbaar stellen. De leveranciers van ecm-oplossingen staan drukke maanden te wachten.

Voor de 500 miljoen zakelijke facturen ligt zo jaarlijks een administratieve lastenverlichting van 600 miljoen euro in het verschiet. Dat is goed nieuws voor de ondernemer! Maar het bedrag valt me ietwat tegen! Volgens mij is er alleen gekeken naar het standpunt van de verzendende partij. De grootste voordelen en besparingen van elektronisch factureren liggen namelijk bij de debiteur. Zo lang hij de factuur bij binnenkomst maar niet print!

Met zijn allen naar de pot met goud

Die pot met goud is overigens niet zonder meer te bereiken. Zowel de leverancier als de debiteuren zullen actie moeten ondernemen.

Zo zal een leverancier wel afspraken moeten maken met zijn debiteuren of zij inderdaad hun facturen elektronisch willen ontvangen. Ook zal de leverancier in staat moeten zijn (grote hoeveelheden) facturen elektronisch, bijvoorbeeld als pdf gekoppeld aan een e-mail, te verzenden. Een goede pdf-converter, het bijhouden van een adresbestand met e-mailadressen van de financiële administraties van de klanten en een verzendmechanisme zijn essentieel. Een alternatief is het versturen van de facturen uit te besteden.

Ook een debiteur moet een aantal acties ondernemen. Met een goede organisatie en ondersteuning met enige ecm-technologie, zoals intelligente capture, een digitaal archief en workflow management, zijn al forse voordelen en kostenbesparingen te realiseren, 17 euro per factuur is realistisch. Bijkomende voordelen van de elektronisch afhandeling zijn dat het cash management en het risk management ook een positieve impuls krijgen.

Een belangrijk aandachtspunt voor de debiteur is dat de eisen voor het bijhouden van een goede administratie niet zijn gewijzigd. Dat betekent dat een elektronisch ontvangen factuur elektronisch moet worden gearchiveerd. Afdrukken op papier is niet toegestaan. Kortom, een debiteur die elektronisch facturen wil ontvangen doet er verstandig aan om een digitaal archief aan te leggen, want de e-mailbox is daar niet voor bedoeld.

Niet alleen winnaars

Helaas, er zijn niet alleen winnaars. De traditionele papieren manier van het versturen van facturen komt onder druk te staan. TNT Post, de leveranciers van couverteerapparatuur, de papierleveranciers en de (geoutsourcde) postkamers zullen niet blij zijn met het initiatief.

Meer over

DienstenE-facturatieE-mailmanagementECMPDF

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Maak kennis met digitale identiteiten

    De digitale economie groeit snel en de EU heeft strikte regelgeving ingevoerd om de veiligheid en privacy te waarborgen; in deze whitepaper ontdek je hoe digitale identiteiten deze transitie ondersteunen en wat dit voor jouw organisatie betekent.

    Meer lezen

    Vrouw facturen e-facturering
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Vanenburg start joint-venture voor e-facturen

    Computable.nl
    ActueelGovernance & Privacy

    CIO fiscus is tevreden over veranderingen

    Belastingdienst
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Belastingdienst vervangt beveiligingssoftware

    Belastingdienst fiscus
    ActueelOverheid

    Fiscus had in 2009 minder ICT-problemen

    Computable.nl
    ActueelOverheid

    Belastingsystemen EU sluiten niet op elkaar aan

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Belastingdienst regelt ICT-cursus

    Eén reactie op “Belastingdienst geeft elektronische factuur extra impuls”

    1. Niels Malotaux schreef:
      16 februari 2009 om 11:58

      Volgens mij kun je nauwelijks verschil zien of ikzelf de factuur print en per gewone post aan mijn klant verstuur, of mijn klant print hem van de pdf die hij via e-mail ontvangt. Dus waarom mag hij door mijn klant niet worden geprint? “Afdrukken op papier is niet toegestaan”: wat een onzin! Rare jongens, die regelverzinners.
      En waarom moest het eerst zo ingewikkeld, terwijl het nu blijkbaar opeens eenvoudiger kan? Rare jongens, die regelverzinners.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs