Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘Wintel-huwelijk houdt stand’

15 juli 2015 - 13:22OpinieCloud & InfrastructuurIntelMicrosoft
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Elke werkdag behandelt Computable een onderwerp waarover lezers kunnen discussiëren. Vandaag over het verstandshuwelijk tussen Microsoft en Intel: Wintel.

De Wintel-alliantie was jarenlang een gegeven. Ondanks vroege Windows NT-versies die op Alpha-processors draaiden, naast zelfs Mips-chips en Powerpc-processors. Ondanks Intels flirten met mobiel Linux (Moblin) voor mid’s (mobile internet devices), na het mislukte mobiele avontuur van Project Origami samen met Microsoft. De huwelijkscrisis in de Wintel-relatie is sindsdien bezworen. Zie ook Microsofts recente schrappen van zijn Windows 8-tablets met ARM-processors. Oké, Windows 10 komt ook uit voor de knutselcomputer Raspberry Pi 2, die wordt aangedreven door een ARM-chip. Maar Microsofts cyberbril Hololens bevat naar verluidt weer een Intel-processor. Het Wintel-huwelijk duurt dus voort. Wat vind jij?

Meer over

Besturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    2 reacties op “‘Wintel-huwelijk houdt stand’”

    1. mennie schreef:
      20 juli 2015 om 08:23

      Ik vind het op zich jammer dat er eigenlijk geen andere bron meer is voor processoren, tbv de innovatie en keuze mogelijkheden, multi vendor strategie etc…
      Ook Apple draait veel meer op Intel.
      Toch zijn er leuke dingen te doen met bijvoorbeeld PowerPC en AmigaOS, dat van oudsher met minder resources een hoop prestatie levert. Vooral grafisch en multitasking traditioneel sterk.
      Het blijft toch allemaal in de niche hangen, de meeste gebruikers (Windows 8/10) kiezen toch voor design of gevoel bij een merk.

      Login om te reageren
    2. Atilla Vigh schreef:
      20 juli 2015 om 13:37

      Het heeft allemaal met de install base te maken. Zowel Intel als MS hebben nu eenmaal een enorme grote install base. Dat hoeft op zich niet zo belangrijk te zijn, maar het ontwerpen en maken van een chip of OS en aanverwante software kost gruwelijk veel geld. De combinatie van deze twee maakt het voor “derden” heel lastig om daar tussen te komen.
      En voordat alle Apple en/of Linux fanaten beginnen te piepen, Intel en MS hebben op zowel processor als OS gebied de meeste gebruikers. En al ruim meer dan 20 jaar. De enige concurrent in de markt voor Intel is AMD. Nou die bakt er geen helemaal niets meer van, ja op grafisch gebied, maar op pure basis processors helemaal niet. Zo ook MS op Windows en Office. Daar hebben ze een enorme zakelijke en ook publieke aanhang. Heel heel veel software draait op Windows. Dus tja, dat is lastig te doorbreken.

      @mennie. Vroeger een Amiga gehad te hebben, natuurlijk in een tijd waar de Motorola chips nog wat voorstellen. Maar Motorola, AMD hebben gewoon verloren van Intel. Intel hoeft er ook niet zo aan te trekken.

      Overigens is pure processorpower vandaag de dag niet zo relevant meer, ik zie juist een verschuiving naar alles wat met memory en opslag te maken heeft. Daar gaat nog wel wat in gebeuren binnen nu en 5 jaar.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Brand NorthC‑datacenter onder controle, nog wel overlast klanten

    Cloud & Infrastructuur

    Brand bij datacenter NorthC in Almere [video]

    Overheid

    Nederlandse Staat kan verlengen met Solvinity

    Innovatie & Transformatie

    Delftse QuantWare bouwt grootste quantumprocessor-fabriek

    Cloud & Infrastructuur

    Gartner: overstap naar mainframe soms goedkoper dan bij VMware blijven

    Cloud & Infrastructuur

    Rechter kan verlenging DigiD-contract nog tegenhouden

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs