Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘Het zwarte goud droogt op’

08 december 2015 - 12:38OpinieInnovatie & Transformatie
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Elke werkdag behandelt Computable een onderwerp waarover lezers kunnen discussiëren. Vandaag over die kostbare vloeistof waar veel geld in omgaat: printerinkt.

De uitdrukking ‘het zwarte goud’ staat voor de meeste non-IT’ers voor olie, maar in de techsector hebben we het over printerinkt. Die vloeistof was jaren terug al duurder dan de betere Dom Perignon-champagne en Prada-parfums. Printerinkt is anno nu nog steeds kostbaar: voor gebruikers, maar ook voor leveranciers. Zo verdient printerfabrikant Epson aan ‘lege’ professionele cartridges die nog 20 procent gevuld zijn. En zo heeft het nieuwe, afgesplitste HP Inc. de inktstroom hard nodig.

Nieuwe ontwikkelingen bedreigen echter de waarde van het zwarte goud. Zo komt het papierloze kantoor eindelijk wat dichterbij, deels door tablets her en der maar ook – en vooral – door smartphones die iedereen tegenwoordig wel heeft. De reclamecampagne uit 2009 ‘Touch the web, print the web’ heeft het tij niet kunnen keren. Daarnaast zijn de ‘namakers’ steeds beter in hun compatibele inktcartridges. Vandaar dan ook diverse rechtszaken, waarvan HP er net één belangrijke heeft verloren. Het zwarte goud devalueert. Wat vind jij?

Meer over

Printing

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    4 reacties op “‘Het zwarte goud droogt op’”

    1. Drahcir R schreef:
      9 december 2015 om 06:56

      Goede ontwikkeling die ik hier lees. Door de spotgoedkope alles-in-een printers met peperdure inkt blijven wij domme consumenten maar kopen. Ik heb voor een paar tientjes een afgedankte laserprinter op de kop getikt bij een tweedehands zaak. Weet niet hoe leeg de toner was maar i.p.v. uitgedroogde cartridges doet dat ding van mij het jaren. En als ik een kleurenprintje nodig heb neem ik die op het werk wel mee. Of ik loop langs een copy shop.

      Login om te reageren
    2. Jan van Leeuwen schreef:
      9 december 2015 om 09:48

      De extreme verspilling door printers die je na 3 jaar weg gooit omdat het goedkoper is een nieuwe te kopen breekt ons op een gegeven moment op. Voor de leveranciers is inkt misschien zwart goud voor het milieu is dit ekosysteem een pure katastrofe.

      Login om te reageren
    3. Atilla Vigh schreef:
      9 december 2015 om 11:46

      Papier is een achterhoede gevecht. Het heeft helaas langer geduurd dan eerder verwacht, maar de papierloze samenleving is natuurlijk in volle gang. Als ik alleen al kijk dat tussen organisaties er nog nauwelijks papier heen en weer gaat, zie ik dat nu ook tussen burgers en organisaties. De belastingdienst, de rechterlijke macht en zelfs de oerconservatieve notaris beginnen langzamerhand alles daadwerkelijk papierloos af te handelen. Dus de noodzaak voor inkt is straks niet meer een vraag. Overigens raad ik mijn vrienden bij HP Inc aan in document management te investeren. Blijven hangen in oude business modellen werkt echt net meer.

      Login om te reageren
    4. Henri Koppen schreef:
      9 december 2015 om 13:30

      Atilla Vigh zegt het, hoef ik weinig aan toe te voegen.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    Data & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs