Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Wat zal sneeuwbal Linux op zijn weg verpletteren?

03 december 1998 - 23:00OpinieCloud & Infrastructuur
Roelof Osinga
Roelof Osinga

Dat de door noodzaak gedwongen strategie van Linux succesvol is, blijkt wel uit de enorme toename van vrije publiciteit.

Jasper Bakker stelde dat voor Unix-varianten tegen extra kosten bepaalde garanties leverbaar zijn en dat met name de beeldvorming van managers leidt tot een keuze voor een commerciële Unix-variant (Computable, 20 november). Ook voor Linux zijn er bedrijven die tegen extra kosten verdere garanties geven. Dit is zelfs een van de peilers waarop Red Hat rust. Maar ook dichter bij huis zijn er al bedrijven die deze vorm van dienstverlening bieden. Naarmate Linux de markt verder penetreert, zal ook het aantal aanbieders van deze diensten toenemen.
Het beeldvormingsprobleem bij managers is vooralsnog wat ernstiger. Dat is echter een gevolg van de gekozen marketingstrategie van Linux. ‘Bottom-up’ in plaats van ’top-down’, om het in de voor ons bekende terminologie te gieten; alhoewel ik de term guerrilla-oorlog beter van toepassing vindt. Dat deze door noodzaak gedwongen strategie succesvol is, blijkt wel uit de enorme toename van vrije publiciteit. Vijf jaar geleden had nog vrijwel niemand van Linux gehoord, nu staat Linus Torvalds op de cover van Forbes Magazine (Freeware Children, 10 Augustus 1998). Niet slecht. Het is nog het best te vergelijken met een sneeuwbal die van een bergtop wordt gerold. Wie weet hoe groot ie kan worden en wat ie op zijn weg zal verpletteren.
Het zal heel interessant zijn om te volgen hoe de beeldvorming zich kan wijzigen, maar meer nog of en zo ja hoe vrije inspanning dat kan bewerkstelligen. En wat er gebeurt met de vrije beweging nu het echt te maken krijgt met zware commerciële krachten als Oracle, Intel, enzovoort. De voortekenen zijn gunstig. Dat momenteel Microsoft onder vuur ligt, zoals IBM lag toen Microsoft nog relatief klein was, kan toch geen toeval meer zijn! Als Microsoft wordt opgesplitst, dan wel anderszins aan banden gelegd, vormt zich een machtsvacuüm, net op het moment dat Linux zou kunnen doorbreken.
 
Roelof Osinga, Leeuwarden

Meer over

Linux

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Amsterdam
    Cloud & Infrastructuur

    Amsterdam kiest KPN voor private cloud

    cloudsoevereiniteit EU
    Cloud & Infrastructuur

    Techwereld vrij positief over Europese pakket voor digitale soevereiniteit

    Data & AI

    Van ventilator naar vloeistof

    Cloud & Infrastructuur

    Deel datacenter NorthC in Almere weer aangesloten op netspanning

    Cloud & Infrastructuur

    Vier oorzaken van iot-storingen en hoe je de risico’s kunt beperken

    Data & AI

    AWS en Snowflake verdiepen partnerschap met 6 miljard dollar

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs