Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Apple-‘bashing’ op het niveau van borrelpraat

10 juli 1997 - 22:004 minuten leestijdOpinieCloud & Infrastructuur
Anton Waslander
Anton Waslander

Het is triest dat een blad als Computable zich verliest in een simpel potje Apple-‘bashing’ op het niveau van vervelende borrelpraat.

Henk Huinen vraagt op de discussiepagina van 6 juni dit jaar aandacht voor Acorn en het besturingssysteem Risc OS. Kennelijk leest Huinen Computable niet echt goed, anders had hij het nooit in zijn hoofd gehaald dit verzoek te doen. De kans is namelijk groot dat de redactie de hooggewaardeerde freelance-journalist Ad Mulder op pad stuurt om er een leuk artikel over te schrijven. Daaruit zal waarschijnlijk blijken dat de topman van Acorn een op sex beluste macho is. Een die het liefst met zes minnaressen gaat ijsschaatsen op de Zuidpool, in plaats van een bedrijf te leiden. Een bedrijf dat trouwens toch ten dode opgeschreven is, omdat Microsoft immers veel beter is.
Mijn vraag aan de redactie is juist het omgekeerde. Als gratis blad voor de automatiseringswereld is overduidelijk dat Computable het verlengde is van de grootste softwaregigant op de wereld (die we vooral geen monopolist mogen noemen). Waarschijnlijk financiert Microsoft het blad voor een groot deel; dat bedrijf laat namelijk geen manier onbenut om zijn macht te vergroten. Deze relatie verklaart waarschijnlijk de berichtgeving over Apple, Acorn, Netscape, Oracle en noem alle kleine bedreigingen voor Microsoft maar op. Het is jammer dat er blijkbaar geen redactionele vrijheid bestaat bij Computable. Zelf werk ik bijvoorbeeld al drie jaar gedwongen op het Windows-platform, en ik kan elke dag weer versteld staan van de beperkingen van dit besturingssysteem.

Creativiteit

Hoe kan het dat Windows 95 zo’n groot succes is geworden terwijl er zoiets bestaat als Risc OS en Mac OS. System 7.01 van Apple uit 1991 is zelfs nog verreweg superieur aan Windows 95. Windows 95 is namelijk een besturingssysteem dat elke dag minimaal twee keer vastloopt (met een Pentium 90 processor en 32 Mb intern geheugen), waarbij je vooral niet moet willen weten wat er allemaal gebeurt op de harde schijf als je software installeert (een kijkje in je Windows-map doet je struikelen over de dll- en ini-bestanden). Je moet het vooral niet willen begrijpen, en al helemaal niet willen controleren. Om nog maar te zwijgen over het startmenu dat je handmatig moet updaten. Als klap op de vuurpijl is er dan nog de registry, die vroeg of laat start-errors gaat geven. In de download-lijsten van Shareware.com staat de registry-cleaner al weken in de top drie. Kortom, een besturingssysteem waarbij je naar ‘start’ moet gaan om het uit te zetten kan niet deugen.
Natuurlijk is Windows NT 4.0 weer veel beter met zijn geheugenbescherming, hoewel dat meer een marketingpraatje is dan realiteit. Windows NT 5.0 zal waarschijnlijk wel Taed krijgen. Werken met producten van Microsoft laat altijd weer zien dat dit bedrijf vooral goed is in marketing en het zich niet interesseert voor het leveren van prestaties. In die zin is kritiek op een bedrijf als Apple terecht. Marketing-technisch maakt het er een puinhoop van. Dit neemt echter niet weg dat het goede producten maakt. Het is dan ook triest dat een blad als Computable zich verliest in een simpel potje Apple-bashing op het niveau van vervelende borrelpraat.
De hoop op de ondergang van Apple, die nu al bijna twee jaar leeft (nog even blijven hopen Ad, en vooral niet Wired van juni kopen), is toch verloren tijd. Apple zal misschien wel verdwijnen (hoewel ik daar niet in geloof), maar het besturingssysteem in ieder geval nooit. Een kijkje op het Web laat direct zien dat alle pagina’s die er een beetje aantrekkelijk uit zien ontworpen zijn op een Mac. Daar waar creativiteit gewenst is zal vrijwel nooit gekozen worden voor Microsoft. Creativiteit is echter duidelijk niet Computable’s sterke kant, en in die zin zal het beter zijn niets meer over Apple te publiceren, omdat het blad, en in het bijzonder Ad Mulder, er toch niets zinnigs over te melden heeft. (De aankondiging dat het nieuwe Apple-besturingssysteem Rhapsody ook geschikt wordt voor het Wintel-platform is in het geheel aan de redactie voorbijgegaan, terwijl de Automatisering Gids van 16 mei dit zelfs op de voorpagina zette).
 
Anton Waslander,
docent Historische Informatieverwerking,
ESF/Daburh opleiding,
Rijksuniversiteit Leiden

 
Het hardnekkige gerucht onder Apple-adepten dat Microsoft Computable voor een groot deel financiert moeten we ontkennen.
Als Notu-vakblad en door ons redactiestatuut is de redactie absolute redactionele onafhankelijkheid gegarandeerd. Dat we die vervolgens gebruiken op een wijze die u niet erg zint, lijkt ons een ander probleem. Voor een grondige bespreking van besturingssystemen verwijzen we u overigens graag naar het katern Achtergrond & Opinie van week 25; maar liefst twee systemen van Apple komen daar aan de orde.
RED

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Filter
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Ddos-aanvallen (en waarom L3-filtering niet optioneel is)

    Handen, samenwerken, fusie
    ActueelOverheid

    Meer regie en samenwerking bij digitalisering overheid

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs