Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Netwerk-Raid ontbreekt in ‘Slag om opslag’

05 februari 1998 - 23:003 minuten leestijdOpinieCloud & Infrastructuur
Bert van der Zande
Bert van der Zande

In de markt voor opslagsystemen gaat het om systemen die speciaal dienst doen als fileserver. Anders gezegd: het Raid Array wordt niet aangesloten op de SCSI-bus van het systeem met een ‘multi-purpose’ besturingssysteem als Unix of NT, maar direct aan het netwerk, aldus Bert van der Zande.

Met interesse heb ik het artikel ‘De slag om de opslag’ gelezen (Computable, 9 januari). Ik miste echter aandacht voor een groeimarkt die sinds kort wordt aangeduid als de markt voor ‘network attached storage’. In deze markt gaat het om systemen die speciaal uitgerust zijn om dienst te doen als fileserver. Anders gezegd: het Raid Array wordt niet aangesloten op de SCSI-bus van het systeem met een ‘multi-purpose’ besturingssysteem als Unix of NT, maar direct aan het netwerk. Hierbij worden miljoenen coderegels van het besturingssysteem omzeild, wat een enorm voordeel in prestatie en stabiliteit oplevert.
Als eerste in deze markt kwam het bedrijf Auspex dat een ‘high-performance’ NFS-server op de markt bracht. In Nederland is Auspex bij mijn weten niet aanwezig. Network Appliance bracht in 1994 haar eerste ‘dedicated NFS file servers’ op de markt. Dit bedrijf heeft om de prestatie te verhogen een oplossing gezocht in software en niet in hardware. Het toevoegen van hardware heeft als groot nadeel dat de systemen complex en duur worden. Het nadeel van de complexiteit is dat de systemen moeilijk te beheren zijn, wat ten koste gaat van de beschikbaarheid voor de gebruikers. De extra hardware tezamen met de grotere inspanning voor beheer zorgen tevens voor een hoge ’total cost of ownership’.

Data sharing

In uw artikel wordt beweerd dat nog niemand ‘data-sharing’ heeft. Maar data-sharing tussen Unix (NFS) en Windows NT (Cifs, SMB) is er wel. Een oplossing die degelijk omgaat met de verschillen van NFS en Cifs zoals ‘file locking’ en naamgeving.
Als reactie op de activiteiten van Auspex en Network Appliance kwam Sun enige tijd geleden uit met de Netra 150. Ondanks dat de Netra nog steeds gebaseerd was op Solaris, zag Network Appliance dit toch als erkenning van de markt. De Netra 150 is echter nauwelijks verkocht door de slechte prestatie en instabiliteit. De Netra 2300 ziet er in dat opzicht beter uit. Het blijft echter nog steeds Solaris dat in haar vorm hier niet voor ontworpen is. Ook EMC heeft de markt van ‘network attached storage’ ontdekt. Met de Symmetrix-NFS heeft men echter nog een lange weg te gaan om te komen tot een betaalbaar product dat tevens presteert, stabiel en beheersbaar is.
 
Bert van der Zande,
Network Appliance Nederland

Meer over

StorageUnix

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ActueelSoftware & Development

    Value8 wil totale controle over Ctac

    soevereine cloud
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Hoe soeverein moet de NDS zijn?

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    ActueelData & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    ActueelData & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs