Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

De mobilitycompetentie vraagt nieuwe ICT-specialisten

30 december 2008 - 08:393 minuten leestijdOpinieCloud & InfrastructuurCitrixMicrosoftSAP

Veel nieuwe ict-functiegebieden starten in het begin met slechts een handje vol specialisten die hieraan invulling kunnen geven. De mate van succes in deze startfase bepaalt de snelheid waarmee de specialiteit verwordt tot gemeengoed, kennis dat op iedere ict-straathoek te koop is. Staan we met de ict-mobilitycompetentie op dezelfde vooravond van weer een ict-commodity?

Ja, wat betreft het mobiele besturingssysteem, want had een paar jaar geleden slechts een aantal specialisten kennis van het hardware-afhankelijke Microsoft CE, tegenwoordig kent vrijwel iedereen het Microsoft-besturingssysteem voor mobile devices. Ook de koers van Microsoft is hierin bepalend, hij geeft bijvoorbeeld Windows Update Server en zijn active directory een prominentere rol bij het configureren en beheren van mobile devices waardoor de verschillen tussen het besturingssysteem voor mobile devices en voor full Windows pc's rap vervaagd. Omgekeerd zie je ook al handheld terminals die een volwaardig Windows XP kunnen draaien. Voorheen gescheiden ict-werelden vloeien in elkaar over.

Deze toegankelijkheid van het mobility-expertiseterrein heeft velen aangetrokken die eenvoudig applicaties voor mobile devices kunnen ontwikkelen. Zelfs de software-engineer die helemaal geen affiniteit heeft met de beperkingen van mobile devices kan aan de slag, geholpen door online mobiel breedbandontsluiting via Citrix op terminals. Het eerste mobilityproject waar Citrix de drager is voor SAP-ontsluiting op tablet pc's is al een feit. Eindelijk voert nu functionaliteit de boventoon en niet langer de technische complexiteit van mobility. Je zult zien dat de horizontale, technische mobilitysoftwarespecialist zal verdwijnen en hiervoor zullen verticale, functionele bedrijfstaksoftwarespecialisten opstaan, mensen met kennis van het klantproces.

Welke specialisten heeft de nieuwe mobilitycompetentie dan wel nodig? Mobile management wordt in elk geval door de enorme toename van het aantal devices steeds complexer en de roep naar mobilitybeheerspecialisten om deze nieuwe beheerscomplexiteit op te lossen, is duidelijker hoorbaar. Bedrijven die zich specialiseren in het beheer van mobile devices, niet zoals het traditionele pc-werkplekbeheer maar bedrijven die 'afstand' kunnen wegnemen tussen het steeds verplaatsende mobile device en de hulptroepen, dat worden de nieuwe specialisten. Het zijn innovatieve bedrijven die zowel een antwoord hebben op software- als hardwarematige ondersteuning in het veld, want een mobile worker die in het veld een storing ondervindt kan niet even achter een andere pc gaan zitten. Als het probleem niet remote te verhelpen is, zal hij per direct een ander device volgens Starwars-achtige technieken 'ge-beamed'  moeten krijgen of hij kan zijn werkdag afbreken.

Degene die het beste invulling kan geven aan deze nieuwe ict-mobilitycompetenties zal de sterk groeiende mobilitymarkt gaan domineren.

Meer over

BesturingssystemenWerkplekbeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Meander Medisch Centrum

    Da Vinci 5 bij Meander: van systeem voor robotgeassisteerde operaties naar datagedreven 'kennispartner'
    Pijl naar rechts icoon

    Key2XS B.V.

    Key2XS. AI-Driven Key Management for Critical Infrastructure
    Pijl naar rechts icoon

    MIRhosting b.v.

    MIRhosting: datasoevereiniteit met 400G ZR+ inter-DC-connectiviteit
    Pijl naar rechts icoon

    Qaitbay

    Snel het juiste antwoord binnen je klantenservice
    Pijl naar rechts icoon

    MOBA

    MOBA: digitale transformatie met spare parts webshop op Shopware
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon
    Stuur je case voor de Computable Awards en word getoond op de website!
    Ik wil een case insturenIcoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Mobile apps krijgen geen tweede kans:...

    In de wereld van mobile apps bestaat er nauwelijks een tweede kans. Binnen enkele seconden kan een gebruiker al besluiten een app te verwijderen wanneer deze niet goed presteert. De...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Nvidia verkoopt tot eind 2027 voor 1 biljoen aan nieuwe ai-chips

    Cloud & Infrastructuur

    Zuidas-Russen (Nebius) sluiten deals van 46 miljard met Meta en Microsoft

    Carrière

    ASML ‘luistert’ niet: re­or­ga­ni­sa­tie gaat door

    Cloud & Infrastructuur

    Kabinet investeert 142 miljoen in versnelling Nederlandse 6G‑technologie

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Ziekenhuizen ruziën met Chipsoft, Acer presenteert jubileumlaptops (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Besi houdt Amerikaanse kopers voorlopig op afstand

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs