Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Is de strijd om 4G gestart?

Danny Frietman
12 augustus 2009 - 13:41OpinieCloud & Infrastructuur

Wie haalt ze nog uit elkaar? WiMAX, Wi-Fi, HSPA en LTE-technologieën. Verschillende type technologieën die bepalend zullen zijn voor de gebruikerservaring van nieuwe toepassingen. De vraag waar de industrie zich mee bezighoudt is de volgende: hoe complex gaat deze transitie worden en hoe lang gaat dit duren?

Wie zal daar de 'lead' in nemen? Zullen er nieuwe consortia opstaan, en welke zijn dat dan? Hoe reageren de handsetleveranciers daarop en hoe snel? Complexe vragen die antwoorden vergen waar we nu nog beperkt inzicht in hebben, mede door de veilingen die er nog aan komen. Maar dat deze ontwikkelingen bepalend zullen zijn voor ons, de mobiele gebruiker, is evident.

Hoe sneller deze convergentie van 4G zal plaatsvinden, hoe succesvoller de adaptatie en groei van nieuwe mobiele diensten de komende jaren. De laatste paar maanden zijn er zo veel 'augmented reality' applicaties gelanceerd, dat de hoop op een doorbraak (of een continuering) in de lucht hangt. Ook de kopiën van de Apple-store worden nu bijna maandelijks gelanceerd, wat ook alleen maar voordelen voor de gebruiker zal opleveren. Meer aanbod, betere prijs en hogere toegevoegde waarde.

Complexiteit

Maar dat techniek niet alles blokkades weghaalt, werd recent nog eens benadrukt door een recente studie van Res Software. Uit dat onderzoek kwam naar voren dat door de complexiteit van de mobiele oplossingen, de IT-afdeling alleen maar bezig is de technologie zo goed mogelijk in te passen in de bestaande infrastructuur. Daardoor zouden gebruikerssettings te beperkt worden om bijvoorbeeld overal en altijd toegang te hebben tot de applicaties die de werknemer zou willen gebruiken. Kortom, het nieuwe werken werkt complexiteit in de hand, in plaats van het creëeren van flexibiliteit en gemak waarvoor het bedoeld is.

Dat dit allemaal nodig is om de 'nieuwe werker' te ondersteunen is de brug die iedereen graag ziet, logisch ook. Uit onderzoek blijkt dat in de toekomst deze mobiele werker hoge eisen zal stellen aan de inzet van ICT en daar zal een drager, een enabler, als 4G cruciaal in blijven (bron: TFMM)

Kortom; de gebruiker, de gebruiker, de gebruiker…:-)

Meer over

HSDPALTETelecomWifiWiMAX

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Value8 wil totale controle over Ctac

    soevereine cloud
    Cloud & Infrastructuur

    Hoe soeverein moet de NDS zijn?

    Security & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    Cloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    Data & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    Data & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs