Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Cowboy-praktijken in Frieslân

20 februari 1997 - 23:00OpinieOverheid
Mark Plekker
Mark Plekker

Overheidsautomatisering blijft een boeiend domein, zo blijkt deze week uit een verslag in Computable. De Friese Burgerlijke Stand moet tweetalig zijn. Dat is de prijs die Nederland moet betalen, willen we voorkomen dat de Friezen zich nog voor de eeuwwisseling hebben afgescheiden. Alleen hoe realiseer je dat.

Verschillende huisleveranciers van Friese gemeenten kwamen met doorwrochte offertes voor de dag. Moeilijk, moeilijk, tja een halve ton ben je zo kwijt voor een dergelijke taalmodule.
Op Ameland, dat zich voor hetzelfde probleem zag gesteld, maakte de medewerker die het meeste verstand van Wordperfect had in no-time een fraaie macro waarmee documenten in het Fries èn Nederlands geprint kunnen worden. Geen vuiltje aan de lucht.
Hij veranderde bovendien met hetzelfde gemak zijn afdeling ‘cost centre’ in een ‘profit centre’ door zijn uitvinding voor het luttele bedrag van 2000 gulden te verkopen aan een aantal bevriende gemeenten.
Uit de prijsstelling van de verschillende leveranciers blijkt dat er maar een slag naar geslagen wordt; de overheid betaalt wel. Van een reële prijs/prestatie-berekening is geen sprake.
Volgens velen zijn de wilde cowboy-jaren in de automatisering achter de rug. Het Friese voorbeeld laat zien dat er weinig voor nodig is om de cowboy-hoed weer uit de kast te halen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    BZK: Overheden moeten wegblijven van generieke domeinen

    Overheid

    Kort: LiveDrop en CGI verbeteren dataoverdracht Defensie, nieuwe it-directeur ASR (en meer)

    Governance & Privacy

    Kabinet vreest uitholling AVG in Europees Omnibus-pakket

    Werkplek & Beheer

    Einde support voor Office 2021 nadert snel: verhoogd risico bij niets doen

    Cloud & Infrastructuur

    Frankrijk verbiedt buitensporige egress‑kosten: EU Data Act krijgt tanden

    Carrière

    Kort: Microsoft onderzoekt vervanging C en C++, cio Jonker weg bij het UWV (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs