Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
wi-fi

Stralingsarme appartementen komen naar Nederland

18 juli 2019 - 06:30ActueelCloud & Infrastructuur
Christel Dieleman
Christel Dieleman

In Noord-Holland wordt naar verluidt het eerste stralingsarme appartementengebouw van Europa gebouwd. Zestien appartementen, ieder voorzien van een kooi van Faraday, zullen bij voldoende belangstelling worden gerealiseerd in Noord-Holland. Door het toepassen van 24 volt gelijkstroom, afgeschermde deuren en ramen en de kooi van Faraday wordt de elektromagnetische straling buiten de deur gehouden. Hierdoor zal het woongenot voor mensen met de grootste klachten sterk verbeteren. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij VVE Support uit Haarlem.

Initiatiefnemer Rob Mesman: ‘Ongeveer 3 procent (vijfhonderdduizend mensen) van de bevolking heeft in meer of mindere mate gezondheidsklachten die worden veroorzaakt door de straling van onder andere mobiele netwerken, wifisignalen of stroomdraden. Met de uitrol van het 5G-netwerk in Nederland zal dat mogelijk meer worden. In Italië en Zweden is gevoeligheid voor elektromagnetische straling en velden erkend als gezondheidsaandoening. In Nederland strijden twee stichtingen voor die erkenning. Dit zijn Stichting Elektrohypersensitiviteit en CPLD, een stichting die zich behalve op mensen met zonneallergie ook focust op mensen met een gevoeligheid voor elektromagnetische velden.’

Stralingsvrij by design

Bestaande woningen kunnen worden aangepast en stralingsvrij gemaakt, maar dit is volgens Mesman kostbaar en intensief. Door bij de bouw de oplossingen direct toe te passen is de uitwerking efficiënt en optimaal. De ramen worden voorzien van een beschermlaag, die bij iets minder lichtdoorlating ervoor zorgt dat de straling niet via deze weg het huis in kan komen.

Bij het achtkantige appartementengebouw komt een werkruimte waar wel 220 volt wordt toepast om bijvoorbeeld het gebruik van wasmachines en drogers mogelijk te maken. De appartementen hebben een vloeroppervlak van 97 vierkante meter. Een gezamenlijke en afgesloten binnentuin vormt het hart van het Octagoon.

De exacte bouwkosten zijn nog niet bekend, de verwachting is dat de appartementen voor 350.000 tot 400.000 euro op de markt komen. De bouw zal starten als er tien à twaalf appartementen zijn verkocht.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    5G
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Goede 5G-antennes in gemeenten verplicht

    Eén reactie op “Stralingsarme appartementen komen naar Nederland”

    1. Paul Dolk schreef:
      18 juli 2019 om 10:33

      Niet vergeten om ook nog even Radon en Thoron mee te nemen, als je nou toch bezig bent ;-).

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs