Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Laatste dagen voor expo Hacking Habitat

03 juni 2016 - 07:37ActueelInnovatie & Transformatie
Rik Sanders
Rik Sanders

De kunstexpositie Hacking Habitat is nog tot en met 5 juni 2016 te zien in de voormalige gevangenis aan het Wolvenplein in Utrecht. Het betreft een internationale tentoonstelling over de grenzen van kunst, technologie en sociale verandering. Kunstenaars laten zich inspireren door de vraag of mensen zich kunnen bevrijden van technologische ontwikkelingen en hun leefomgeving – hun habitat – kunnen heroveren ('hacken').

Meer dan tachtig internationaal bekende kunstenaars en ontwerpers tonen nieuw en bekend werk in de voormalige gevangenis aan het Utrechtse Wolvenplein. Met onder meer Joseph Beuys, William Kentridge en Susan Hiller en jonge kunstenaars als Melanie Bonajo, Felix Burger, Samson Kambalu en James Bridle. Ook ‘Nemesis Machine – From Metropolis to Ecumenopolis’ van Stanza is er te zien. Gebaseerd op de complete dataflow van het ‘smart city’-project in Londen heeft hij een maquette van een metropool gemaakt.

Globalisering en tegenmacht

Volgens de organisatoren vervlecht ‘Hacking Habitat’ twee verhaallijnen: die van de globaal toenemende technocratie en die van de tegenmacht die zich organiseert. Het verhaal op de expositie gaat niet over goed of over kwaad, maar stelt de vraag hoe er een balans gevonden kan worden tussen technologie en menselijkheid.

Daartoe verzamelt de organisatie reacties van mensen onder het motto: hoe kunnen we in de toekomst het leven leefbaar houden? Kunstwerken die in opdracht zijn gemaakt, worden ontwikkeld volgens het principe ‘disconnect to reconnect’: hoe wordt de relatie tussen mens en machine hersteld.

  

Meer over

Hacking

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    VU zet stap in voortplanting robots

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs