Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Mobiel Watis is spil in uniek waterschapsproject

30 oktober 2012 - 14:40AchtergrondData & AI
Externe partij
Externe partij

Het is voor het eerst dat een waterschap hun hele gebied opnieuw inmeet met een mobiel registratiesysteem. Waterschap Aa en Maas heeft nu een volledig actueel databestand van het watersysteem in hun gebied. De afgelopen twee en half jaar hebben ingenieursbureau Breijn (Heijmans) en Van Steenis Geodesie hier hard aan gewerkt. Het product Mobiel Watis werd gebruikt voor het digitaal registreren van de metingen.

De waterlopen en kunstwerken in het beheergebied van het waterschap Aa en Maas zijn ingewonnen met gps, tachymeter, waterpasinstrument en single-beam. In het veld werd de landmeetkundige apparatuur gekoppeld aan een tablet-pc met daarop Mobiel Watis. Op deze wijze werden ter plekke de gegevens digitaal geometrisch en administratief in gis-format ingewonnen. Dit leidde tot een verbeterd werkproces die betrouwbare data opleverde. Op kantoor vond nog controle plaats voordat de aangeleverde gegevens in de centrale Iris-database werden ingelezen.

Onlangs werd officieel de laatste meting verricht. Het team, van zo’n  twaalf medewerkers, heeft 2700 kilometer waterlopen en de bijbehorende ‘kunstwerken’ (zestienduizend) in kaart gebracht voor het actueel beheerregister. Dit register vormt de set basisgegevens voor alle projecten die het waterschap uitvoert. De zogenoemde kunstwerken die zijn geregistreerd, zijn bijvoorbeeld stuwen, gemalen, duikers en bruggen. Naast het object zelf is ook informatie vastgelegd die relevant is voor het onderhoud.

Nu het project is afgerond, kan het waterschap Aa en Maas terugkijken op een uniek project. De organisatie heeft overigens nu ook de meest actuele waterschapsbeheerdata van Nederland. Susan Veltman, projectleider bij het waterschap, is ‘heel blij’ met de gegevensinventarisatie. 'Het mooie is dat de nieuwe data al meteen gebruikt wordt voor nieuwe projecten, analyses en de legger.'

Pieter van Dueren den Hollander, projectmanager van Breijn & Van Steenis, kijkt met trots terug op het project. 'Het is een hele unieke ervaring geweest. Het omvatte niet alleen het meten op zich, maar had ook een koppeling met gis-inventarisatie. Door Mobiel Watis hebben we de betrouwbaarheid van de data, ondanks de grote hoeveelheden, kunnen behouden. Zo zijn we tot een goed beheerregister gekomen, waarmee het waterschap haar belangrijke taken voor de inwoners van Aa en Maas goed kan uitvoeren.'

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Meer lezen

    Europese Unie
    AchtergrondData & AI

    Wake-up call voor inkopers ai

    ActueelCarrière

    Kort: Brunel viert 50ste verjaardag, Wortell wint gunning veiligheidsregio (en meer)

    ActueelCarrière

    Kort: reorganisatie bij TomTom, investeringen in ai betaalt zich snel uit (en meer)

    ActueelData & AI

    EU breidt ai-platform uit met marktplaats en tools voor gen-ai

    ActueelData & AI

    Fundament onder Groningse ai-fabriek

    Ontslagen
    ActueelCarrière

    ASML ontslaat it-manager om dubbelrol, IFS brengt ai-agent naar fabrieksvloer (en meer)

    Eén reactie op “Mobiel Watis is spil in uniek waterschapsproject”

    1. Stijn schreef:
      14 november 2012 om 18:08

      Puik werk van Breijn en Van Steenis!

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs