Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

Meer connectiviteit in Agriport dankzij Relined

21 februari 2019Cloud & Infrastructuur

In de kop van Noord-Holland ligt Agriport. Van oorsprong een glastuinbouwgebied, maar inmiddels vestigen zich hier steeds meer grote datacentra en hightechbedrijven. Om te voorzien in meer connectiviteit naar deze bedrijven, gaat Dark Fiber leverancier Relined Fiber Network het bedrijventerrein redundant aansluiten op haar netwerk.

Regio Agriport ligt direct aan de A7 bij Middenmeer en op slechts 30 autominuten van Amsterdam. Het vestigingsklimaat in deze regio is, met name voor datacenters, zeer gunstig. Agriport beschikt over meerdere ondergrondse hoog- en middenspanningsaansluitingen. Door de beschikbaarheid van windenergiecapaciteit van 450 MW kunnen datacenters eenvoudig aan de milieudoelstellingen voldoen. Dankzij de naastgelegen kassen ontstaat bovendien een duurzaam ecosysteem. Energie die door kassen niet wordt verbruikt, kan worden ingezet door de datacentra. Op hun beurt leveren deze datacentra weer warmte aan de kassen. Zo blijven de energiekosten aantrekkelijk laag.

“Met de vestiging van veel grote internationale technologiebedrijven in Agriport is er steeds meer vraag naar connectiviteit. Aan deze vraag willen we graag voldoen. De groei van deze regio biedt voldoende mogelijkheden om te investeren in uitbreiding van ons netwerk,” aldus Jan Willem Tom, General Manager Relined Fiber Network

Om Agriport redundant op het netwerk van Relined aan te kunnen sluiten, wordt negen kilometer netwerk aangelegd. Met dit nieuwe netwerk kan Relined volledig gescheiden routes leveren tussen regio Agriport en Amsterdam. Relined levert enkel Dark Fiber verbindingen waardoor de klanten beschikken over een netwerk dat volledig in eigen beheer en bovendien schaalbaar is.

Deze nieuwe route is tevens een mooie aanvulling op de route van Amsterdam naar Eemshaven, via de Afsluitdijk. De aanleg van de COBRA Fiber Optic Cable, de zeekabel tussen Nederland en Denemarken, is in volle gang en zal in het derde kwartaal van dit jaar worden afgerond. Vanaf dat moment zal de datacommunicatiekabel dan ook commercieel ter beschikking worden gesteld in de vorm van Dark Fiber. Het bedrijf biedt hiermee een unieke route tussen Nederland en Scandinavië.

Voor meer informatie omtrent deze uitbreiding en mogelijkheden kijkt u op onze website: www.relined.eu

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Risico, risk
    Security & Awareness

    Phishing en verouderde software vormen (nog altijd) grootste risico

    Data & AI

    Nvidia stopt Synopsys van Aart de Geus twee miljard toe

    Cloud & Infrastructuur

    Bird begint prijzenslag tegen CM.com

    cybercrime zorg hack
    Security & Awareness

    Kort: Nieuw zorgplatform Mitz niet veilig, feestdagen drukke periode voor cybercrime (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Cloud repatriation: hoe kiezen tussen publieke en private cloud?

    Cloud & Infrastructuur

    Atos bouwt Europese supercomputer Alice Recoque

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs