Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

GouwIT bouwt WOZ-applicatie Financiën

akkoord gunnen
13 april 2012 - 13:493 minuten leestijdActueelData & AIGouwITMinisterie van Financien
Sander Hulsman
Sander Hulsman

Het ministerie van Financiën heeft de bouw en het onderhoud van de applicatie Landelijke Voorziening WOZ (LV WOZ) gegund aan GouwIT uit Zaltbommel. JNet uit Zaanstad fungeert bij deze klus als onderaannemer. Financiën schatte eerder dat de klus ongeveer 1,6 miljoen euro zou gaan kosten, maar de uiteindelijke waarde van het contract is vastgesteld op één miljoen euro. De Belastingdienst fungeert bij deze opdracht als inkoper.

Het ministerie heeft voorafgaand aan de gunning overleg gevoerd met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, de Unie van Waterschappen en de Belastingdienst. Daarnaast heeft Financiën afspraken met het Kadaster gemaakt om de LV WOZ te gaan beheren. Voor de bouw van de LV WOZ is een Europese aanbesteding uitgeschreven. Op basis van deze procedure is GouwIT geselecteerd. GouwIT en Kadaster hebben samen de realisatie van de LV WOZ ingepland. Op basis van deze planning zal aan het eind van 2012 de LV WOZ operationeel zijn en kunnen alle gemeenten gaan aansluiten.

Vergt nodige aandacht

Het realiseren van het systeem van de LV WOZ betreft slechts één kant van de medaille. Er is pas sprake van een werkende LV WOZ wanneer alle gemeenten aangesloten zijn op deze voorziening. Het aansluiten van gemeenten op de LV WOZ zal in 2013 gebeuren. Het zorgvuldig voorbereiden op het aansluiten vergt in 2012 de nodige aandacht van gemeenten.

De LV WOZ-applicatie zal gebruik gaan maken van generieke voorzieningen van het stelsel van Basisregistraties, zoals Digikoppeling, Digimelding en Digilevering. Het implementeren van Digikoppeling wordt ondersteund door Logius en vanuit Operatie NUP door King. De LV WOZ is een NUP-bouwsteen en sluit aan op iNUP en @genda2015. Vanuit deze gemeentelijke voornemens zijn voor de WOZ-uitvoering vooral de aansluiting van BAG en WOZ en het gebruik van MijnOverheid van belang.

Verbreding

Op 23 december 2011 heeft de staatssecretaris van Financiën aan de Tweede Kamer laten weten dat hij het voornemen heeft om de WOZ-waarden van woningen openbaar te maken. Een wetsvoorstel hiervoor is in voorbereiding. Uitgaande van een normale behandelingstermijn van dit wetsvoorstel zou deze verbreding van de openbaarheid kunnen gelden vanaf 1 januari 2014.

Het is de bedoeling dat niet iedere gemeente afzonderlijk technische maatregelen hoeft te nemen om de WOZ-waarden van woningen openbaar te maken. Het voornemen is om voor de openbare WOZ-waarden van woningen te werken met één landelijk loket, waarbij de LV WOZ centraal staat. Mede om die reden is het belangrijk dat inderdaad alle gemeenten in de loop van 2013 zijn aangesloten op de LV WOZ.

Meer over

AanbestedingBasisregistraties

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Overheid

    Waternet kiest belastingsysteem van GouwIT

    Winnaar
    Overheid

    Capelle a/d IJssel claimt primeur LV WOZ-gemeente

    Computable.nl
    Overheid

    GouwIT regelt escrow met Escrow4all

    Overheid

    Exxellence linkt zaaksysteem aan GouwIT

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs