De Utrechtse ICT Challenge is een initiatief waarbij 5 Utrechtse ICT en Creatieve Technologie onderwijsinstellingen de handen ineen slaan. Studenten werken samen in 1 dag aan projecten voor verschillende opdrachtgevers.
Algemene beschrijving (incl. samenvatting van onderstaande vier punten)
Tijdens een challenge werken studenten in korte tijd aan een opdracht voor een echte opdrachtgever. Dit doen ze in een team samen met studenten van andere opleidingen en scholen, zodat er ook van elkaar geleerd kan worden.
Op deze manier maken studenten kennis met echte opdrachtgevers en kunnen ze een mooi project toevoegen aan hun portfolio voor als ze gaan solliciteren voor een stage of baan!
Beschrijf welke uitdagingen en risico's er met dit ict-project zijn overwonnen
De complexiteit van de challenge zit hem in het samenwerken tussen de verschillende onderwijsinstellingen, zowel MBO als HBO en de verschillende opdrachtgevers. Alles komt samen op 1 dag.
Beschrijf de gerealiseerde toegevoegde waarde voor de interne of externe klant
In een challenge staat leren door (nieuwe dingen) te doen centraal. Zo is het leren werken met opdrachtgevers voor veel studenten nieuw, maar ook het werken onder tijdsdruk of samenwerken in een team met studenten van andere opleidingen kan uitdagend zijn. Vaak zien we dat teams die een dag samenwerken, heel veel van elkaar leren en na een dag al samenwerken alsof ze weken samen aan een project hebben gewerkt. De verschillende opleidingen en achtergronden zorgen dat iedereen iets toe heeft te voegen aan het project.
Voor opdrachtgevers is een challenge ook heel waardevol omdat zij frisse en nieuwe ideeën kunnen opdoen. Opdrachtgevers hebben vaak al langere tijd vraagstukken liggen waar ze zelf niet aan toe komen, of waar vaak dezelfde oplossingen voor worden ingezet of bedacht. De frisse blik van de nieuwe generatie (en wellicht toekomstige collega's of vakgenoten) helpt om even anders te denken en zorgt ook dat opdrachtgevers zelf leren van de kennis en vaardigheden die de studenten op dit moment leren tijdens hun studie.
Beschrijf de originaliteit en/of innovatieve kracht van/in het ict-project
Voor de studenten is het niet altijd zichtbaar wat hun ICT studie nou anders maakt dan een andere ICT studie aan een andere instelling. Door al deze studenten samen te brengen, leren de studenten ook veel beter wat hun kwaliteiten zijn en wat ze nog willen en kunnen ontwikkelen.
Beschrijf de kracht van de interne of externe leverancier
Samen met Fundamentals Academy wordt deze challenge georganiseerd. Het betrekken van een onafhankelijke partij maakt dat er eigenaarschap is en er snel stappen genomen kunnen worden.