Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

Alles wat je moet weten voordat je een zakelijke rekening opent

18 maart 20223 minuten leestijdCloud & Infrastructuur

Als zelfstandig ondernemer wil je uiteraard voorkomen dat privé en zakelijke geldstromen door elkaar heen gaan lopen. Daarom is het verstandig om een zakelijke rekening te openen. Deze rekening gebruik je enkel en alleen voor zakelijke doeleinden. Heb je nog geen zakelijke rekening, maar wil je er wel eentje openen? Ga dan niet over één nacht ijs. Je moet namelijk weten dat niet iedere zakelijke rekening hetzelfde is. Om te voorkomen dat je een verkeerde keuze maakt, vertellen wij je in dit artikel alles wat je moet weten voordat je een zakelijke rekening opent.

Is een zakelijke rekening verplicht? 

Voordat je een zakelijke rekening opent, wil je waarschijnlijk eerst weten of dit verplicht is. Dit hangt van de rechtsvorm af die je gekozen hebt. Zo is een zakelijke rekening openen voor een bv bijvoorbeeld wel verplicht. Dit geldt overigens ook voor een nv. Bij deze rechtsvormen ben jij namelijk niet de rechtspersoon, maar is het bedrijf dit. Omdat jij niet de hoofdelijke aansprakelijke bent, kun je bij deze rechtsvormen geen privérekening voor je bedrijf gebruiken.

Is jouw bedrijf een eenmanszaak, vennootschap onder firma (vof) of maatschap? Dan ben je niet verplicht om een zakelijke rekening te openen. Toch ontkom je er meestal niet aan. Veel banken willen namelijk niet dat je een privérekening gebruikt voor zakelijke doeleinden. Hierover staat meestal iets in de algemene voorwaarden. Bovendien controleren zij steekproefsgewijs om het zakelijk gebruik van een particuliere rekening te voorkomen.

Verschillende soorten zakelijke rekeningen 

Sommige ondernemers denken dat een zakelijke rekening er altijd hetzelfde uitziet. Het gaat hier inderdaad om een rekening die je voor jouw bedrijf gebruikt. Desondanks kun je bij de meeste banken uit verschillende opties kiezen. Vaak biedt een bank namelijk meerdere pakketten aan. Grote voordeel hiervan is dat er voor ieder bedrijf wel een geschikte zakelijke rekening te vinden is. Als zelfstandig zonder personeel (zzp’er) kun je bijvoorbeeld een zzp zakelijke rekening openen. Je krijgt in dat geval de beschikking over één zakelijke rekening en één betaalpas. Is jouw bedrijf een vof? Kies dan voor een pakket met meerdere betaalpassen. Bij veel banken kun je tot wel drie betaalpassen krijgen als je een zakelijke rekening opent. 

Hoe verloopt de aanvraag? 

Wie denkt dat een zakelijke rekening openen veel voeten in de aarde heeft, heeft het mis. Het kost je namelijk maar een fractie van jouw tijd. Dit komt vooral doordat je de deur niet meer uit hoeft om een zakelijke rekening te openen. Bij vrijwel iedere bank kun je vandaag de dag online een zakelijke rekening openen. Je bezoekt simpelweg de website en kiest hier het pakket dat het beste aansluit op jouw bedrijf. Vervolgens dien je een aanvraag in. 

Heb je jouw aanvraag verstuurd? Dan controleert de bank jouw bedrijfs- en identiteitsgegevens voor zij akkoord gaan. Dit neemt over het algemeen niet bijzonder veel tijd in beslag. Wanneer een bank geen beren op de weg ziet, wordt er voor jou een zakelijke rekening geopend. Je krijgt alles voor de rekening thuisgestuurd, waardoor je er binnen de kortste keren gebruik van kunt maken.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Belastingdienst stopt uitrol Microsoft 365 in de publieke cloud

    Cloud & Infrastructuur

    Mijlpaal voor Volt: Rotterdamse AI Gigafactory van 7,2 miljard euro krijgt vorm

    Cloud & Infrastructuur

    Dell en NorthC ondersteunen Nederlandse AI Cloud

    Cloud & Infrastructuur

    Bundeswehr gunt aan Prowise, Alphen aan den Rijn selecteert DSC

    Overheid

    De agenda van staatssecretaris Willemijn Aerdts: drie prioriteiten

    Security & Awareness

    Kort: DNA Services lanceert MKB SOC, Accenture bouwt Navo-cloud (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs