Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.
©

Bedrijven recyclen steeds meer hun hardware

15 april 20253 minuten leestijdWerkplek & BeheerPublisher Place

Een van de snelst groeiende aspecten in het bedrijfsleven is technologie. Dit is ook te herleiden aan de afgeschreven IT apparatuur, die wordt weggegooid en vervangen. De grootste redenen zijn snelheid, efficiëntie en innovatie om hardware te vervangen. Tegenwoordig zijn er bedrijven die zich inzetten voor het recyclen van oude hardware apparaten. Bedrijven kunnen hierdoor beter omgaan met verantwoord ondernemen en daarnaast levert het een economisch voordeel op.

IT-recycling als verantwoord ondernemen

IT-recycling zorgt ervoor dat oude apparatuur niet zomaar wordt weggegooid. Het omvat het verantwoord demonteren, hergebruiken en verwerken van hardware. Dit wordt gedaan om grondstoffen terug te winnen en elektronisch afval te minimaliseren. Wereldwijd is de aandacht voor een circulaire economie toegenomen. Bedrijven zien ook steeds meer in dat het hergebruiken van materialen zoals koper, aluminium en edelmetalen niet alleen duurzaam is, maar ook kosten kan besparen. Bovendien helpt IT-recycling om te voldoen aan strenge regelgeving, zoals de WEEE-richtlijn (Waste Electrical and Electronic Equipment), die voorschrijft hoe elektronisch afval verwerkt moet worden.

IT-recycling houdt ook rekening met dataveiligheid. Oude harde schijven en opslagapparaten bevatten vaak gevoelige bedrijfsgegevens. Voordat hardware wordt gerecycled is het belangrijk dat deze data professioneel wordt vernietigd. Gecertificeerde recyclingbedrijven bieden oplossingen zoals fysieke vernietiging of softwarematig wissen. Hierdoor hoeven bedrijven zich geen zorgen te maken over de naleving van wetten zoals de Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG).

Wie kunnen bedrijven helpen bij dit proces?

In Nederland zijn er verschillende gespecialiseerde organisaties die IT-recycling aanbieden. Aronto is zo een bedrijf dat zich richt op verantwoorde IT-oplossingen. Aronto biedt diensten aan zoals het ophalen, recyclen en hergebruiken van hardware. Daarnaast besteden ze ook de aandacht aan dataveiligheid. De aanpak van Aronto sluit aan bij de groeiende behoefte van bedrijven om duurzaamheid te integreren in hun bedrijfsvoering.

Bedrijven die hun hardware laten recyclen dragen ook bij aan de her productie van nieuwe apparaten op een groenere manier. Denk aan minder uitstoot van CO2. Oude computers kunnen omgebouwd worden en doorverkocht worden als refurbished. Dit levert weer een extra inkomstenbron op. Voor organisaties die verantwoord ondernemen hoog in hun bedrijfscultuur hebben staan is IT-recycling een tastbare manier om hun betrokkenheid te tonen.

IT-recycling is een win-winsituatie

IT-recycling toepassen kan zorgen voor een win-win situatie. Het beschermt het milieu, waarborgt dataveiligheid en biedt economische voordelen. Bedrijven spelen hierop in door organisaties te helpen en hiermee ook een duurzamere toekomst te realiseren. Door te investeren in IT-recycling kunnen bedrijven niet alleen voldoen aan de eisen van vandaag, maar ook bijdragen aan een wereld waarin technologie en ecologie in balans zijn.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat van Digitale Connectiviteit binnen de Bouw- en Installatiebranche 2025

    Digitale connectiviteit is de kern van veel processen in de bouw en volgens insiders van strategisch belang voor de toekomst van de sector. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Overname E-Storage is voor PQR strategische zet in bescherming klantdata

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    HP en de rode lijn van Fantasia naar The Future of Work

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    Pax8 schudt met cloud-marktplaats de distributiewereld op

    OpinieSecurity & Awareness

    Wanneer elke seconde telt: voorbereid zijn op een cyberincident

    OpinieWerkplek & Beheer

    Werkapparatuur: top 5 ergernissen (en hoe ze te voorkomen)

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs