Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

BrainCreators ontwikkelt AI modeplatform

2 april 2019Data & AI

BrainCreators introduceert in samenwerking met het Amerikaanse contentbureau Runway Manhattan, een Artificial Intelligence (AI) platform voor de mode-industrie. FashionBrain, zoals het platform heet, is speciaal ontwikkeld voor professionals en helpt bij het identificeren en analyseren van foto’s op het gebied van mode en entertainment.

Het platform kan worden gebruikt door verschillende beroepsgroepen, binnen de mode-industrie, voor allerlei activiteiten. E-commerce bedrijven kunnen het platform bijvoorbeeld gebruiken om snel geschikte foto’s te zoeken voor hun webshop. Terwijl marketeers het platform kunnen benutten voor onderzoek rondom de nieuwste modetrends.

FashionBrain bestaat uit een combinatie van deep learning modellen (neurale netwerken) en wijst automatisch tags toe aan foto’s. Hierdoor kunnen professionals razendsnel eigenschappen van foto’s filteren op basis van bijvoorbeeld kleur van de kleding, haarkleur, sieraden en het type kledingstuk etc. Om specifieke details op een afbeelding te herkennen worden de AI-modellen getraind met behulp van de datasets van Runway Manhattan. De database van Runway Manhattan bevat meer dan 500.000 foto’s, waar BrainCreators meer dan 30.000 keywords aan heeft gekoppeld. De datavoorbereiding, modeltraining en re-training worden uitgevoerd volgens de lean AI methode op het door BrainCreators ontwikkelde platform Brainmatter.

“Eén van de grootste uitdagingen binnen de fashion industrie is het beheren en analyseren van de grote hoeveelheid foto’s die iedere dag binnenkomen,” zegt Runway Manhattan medeoprichter Markus Mueller. “Doordat onze metadata is gekoppeld aan het BrainMatter platform kunnen modemerken, uitgevers, bloggers en retailers, sneller en efficiënter foto’s analyseren en publiceren.”

“Het analyseren van foto’s is vaak tijdrovend en subjectief. Beeldmateriaal bevat echter een schat aan informatie, waar organisaties een enorme meerwaarde uit kunnen halen. Dankzij onze deep learning modellen, waar FashionBrain gebruik van maakt, kunnen computers foto’s beter classificeren dan mensen. Hierdoor kunnen professionals die actief zijn in de mode-industrie sneller en efficiënter werken,” zegt Jasper Wognum, medeoprichter en CEO van BrainCreators.

De demoversie van FashionBrain kunt u bekijken via: http://demo.fashionbrain.ai/

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    OT monitoring herzien: van inzicht naa...

    Monitoring en logging van netwerkverkeer vormen een onmisbare basis voor OT security. Tegelijkertijd groeit het besef dat zichtbaarheid op zichzelf het risico niet verlaagt. In een omgeving met toenemende dreigingen,...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Pim de Witte
    Data & AI

    Nederlands bedrijf trekt 320 miljoen aan voor ruimtelijke ai-modellen

    Data & AI

    Kort: Microsoft richt pijlen op cybercrime-tools, werknemer koopt eigen ai in (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Nederland sluit zich aan bij Pax Silica

    Security & Awareness

    Cyberagentschappen Five Eyes roepen op tot actie tegen ai-dreigingen

    geld
    Software & Development

    Investeerder Main haalt recordbedrag op: 5,25 miljard voor ai-enterprise software

    Data & AI

    Kort: Ai straks duurder dan ontwikkelaar, nieuwe index voor soevereiniteit (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs