Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

Dalux InfraField 3D-software voor infrastructuurprojecten

26 februari 20243 minuten leestijdSoftware & DevelopmentAddIT Benelux

Bouwsoftwarebedrijf Dalux introduceert InfraField, 3D-software die kilometers aan ontwerp en documentatie samenvoegt en toegankelijk maakt binnen één digitaal platform. Deze technologie speelt momenteel een ‘onschatbare’ rol in het grootschalige Sotra Link-project in Noorwegen.

Communicatie op de bouwplaats
Bij de bouw van een spoorweg of een tunnel werken grote teams, zoals landmeters en grondwerkers, samen op bouwplaatsen. Elk team gebruikt zijn eigen beheersysteem en kan zomaar kilometers van elkaar aan het werk zijn. De schaalgrootte van infraprojecten vormt vaak een uitdaging voor de communicatie op de bouwplaats, wat leidt tot fouten, meningsverschillen en uiteindelijk problemen met het op koers houden van het project. Dalux, als softwarebedrijf voor de bouw en infra met kantoren in Amsterdam en Rotterdam, gaat deze uitdagingen aan met InfraField, een nieuwe digitale tool voor civieltechnische werken.

InfraField is speciaal ontwikkeld voor het beheer van grootschalige infrastructuurprojecten en kan kilometers aan 2D- en 3D-modellen ontsluiten via één enkele app. De software is gebaseerd op BIM (‘Building Information Modelling’) technologie en stelt werknemers in staat om 3D-modellen op hun telefoon op locatie te bekijken, evenals on-site kwaliteitsbewaking gekoppeld aan het model in een 3D-omgeving. InfraField is een gespecialiseerde softwaretool voor het digitaal beheer van infrastructuurprojecten, zowel on- als off-site.

Grootschalig project omarmt gespecialiseerde BIM-software
Sinds 2022 wordt Dalux als on-site tool gebruikt door FCC Construction, dat het Sotra Connection-project uitvoert. Het project omvat de ontwikkeling van een snelweg, waaronder de aanleg van ongeveer 80 kilometer (snel)weg, ongeveer 200 bouwwerken, 11 tunnels en een vierbaans hangbrug. Volgens Laura Belarra, BIM-coördinator bij FCC Construction, is een 3D-tool die speciaal is afgestemd op infrastructuur cruciaal voor het voldoen aan complexe projecteisen voor grootschalige civiele werken: “Wij werken al jaren nauw samen met Dalux. Met de voortdurende evolutie van de BIM-wereld en steeds hogere projecteisen in het Sotra Link-project zijn we blij dat Dalux voortdurend nieuwe functies ontwikkelt die aan onze specifieke wensen voldoen”.

Geometrische informatie ondersteunt de on-site samenwerking
Met InfraField kan uitvoerend personeel via de Dalux-app hun exacte locatie op kilometers 3D-modellen zien. Tevens is ruimtelijke informatie op te vragen als diensten en nutsvoorzieningen in de directe omgeving. FCC Construction vindt dat digitaal samenwerken essentieel is voor dit soort projecten. Het toegankelijk maken van deze informatie voor alle werknemers op de Sotra Link-locaties zorgt voor een optimale communicatie tussen verschillende teams: “De BIM-GIS-functie stelt ons in staat om meer dan 1500 3D-modellen (waaronder tunnels, bouwwerken en wegen), meerdere 2D-lagen (milieu, zoneplannen…), en bijna 300 wegalignmenten samen te voegen¨, aldus Belarra. “Dit zorgt voor een duidelijk ruimtelijk en visueel begrip van de gedeelde informatie voor alle gebruikers. Het gecoördineerde model, direct toegankelijk voor onze collega’s ter plaatse, maakt Dalux als informatiebron onschatbaar”. InfraField heeft, als onderdeel van de 3D-omgeving van het Sotra Link-project, het grootste digitale model van een hangbrug ter wereld.

Meer lezen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Staat van Digitale Connectiviteit binnen de Bouw- en Installatiebranche 2025

    Digitale connectiviteit is de kern van veel processen in de bouw en volgens insiders van strategisch belang voor de toekomst van de sector. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Meer lezen

    ActueelData & AI

    Europese beurzen voor grensverleggend UvA-onderzoek in it

    AchtergrondSoftware & Development

    License to bill

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    ActueelSoftware & Development

    Europese tech hongert naar Navo-orders

    ActueelOverheid

    Gemeente Breda verruilt Centric voor Unit4

    ActueelSoftware & Development

    Kort: Elastique op Sri Lankaans avontuur, Panasonic helpt The AA, Main koopt Carwise-duo (en meer)

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs