Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.
©

DataCore neemt StarWind over en versterkt HCI-aanbod

28 mei 20253 minuten leestijdCloud & InfrastructuurWhizpr

Dankzij de overname van StarWind breidt DataCore zijn mogelijkheden op het gebied van hyperconverged infrastructure uit naar edge-omgevingen. Dit bouwt voort op de ervaring die het bedrijf al heeft in core datacenters.

DataCore Software, specialist in data-infrastructuur en -beheer, maakt bekend dat het StarWind Software overneemt. StarWind is een bekende naam op het gebied van hyperconverged infrastructure (HCI) voor edge- en remote office/branch office (ROBO)-omgevingen en richt zich op de specifieke behoeften van kleine en middelgrote bedrijven. Door deze overname vergroot DataCore zijn bereik buiten het traditionele datacenter en kan het efficiënte, software-defined HCI-oplossingen bieden voor sterk verspreide IT-omgevingen.

Steeds meer bedrijven genereren cruciale data aan de edge. Daarom wordt de vraag naar eenvoudige en schaalbare infrastructuur steeds groter. Volgens Gartner zal wereldwijd ongeveer 75% van alle bedrijfsdata buiten traditionele datacenters worden gegenereerd en verwerkt. Deze trend zien we in allerlei sectoren: winkels gebruiken in-store analytics, fabrikanten bewaken hun apparatuur realtime om storingen te voorkomen, zorgverleners beheren patiëntgegevens op afstand en banken verwerken lokale transacties op filiaalniveau. Dankzij de technologie van StarWind kan DataCore al deze organisaties een uniforme HCI-oplossing bieden die minder complex is en beter presteert in uiteenlopende IT-omgevingen.

Door de krachten te bundelen, ontstaat één van de meest complete storageportfolio’s in de markt. Deze omvat nu block storage, file storage, S3 object storage en container-native storage. Dit sluit aan bij de strategische visie van DataCore – DataCore.NEXT – waarin het bedrijf inzet op het ondersteunen van verschillende workloads en implementatiemodellen, van core tot edge en cloud, met flexibele en hoogwaardige software-defined oplossingen.

“Deze overname is een belangrijke stap in de uitvoering van onze DataCore.NEXT-visie”, zegt Dave Zabrowski, CEO van DataCore. “Door onze sterke kanten te combineren met de expertise van StarWind op het gebied van edge en ROBO, kunnen we betrouwbare HCI-oplossingen leveren die soepel werken – van centrale datacenters tot aan de meest afgelegen locaties. We willen organisaties meer keuze, controle en eenvoud bieden bij het beheren van data, ongeacht waar die zich bevindt.”

IT-beheer op externe locaties en edge-locaties brengt steeds meer uitdagingen met zich mee. Organisaties hebben vaak te maken met beperkte budgetten en weinig personeel op locatie. Zij zoeken naar robuuste, ruimtebesparende platforms die makkelijk te implementeren en te beheren zijn. De gezamenlijke oplossingen van DataCore en StarWind sluiten hier naadloos op aan en bieden een krachtig alternatief voor traditionele HCI-aanpakken.

Virtual Effect, al jarenlang partner van DataCore, reageert enthousiast op het nieuws. “Wij zijn enthousiast over de DataCore.NEXT-visie, die klanten helpt hun data slimmer te beheren in core-, cloud- en edge-omgevingen”, zegt John Greenwood, Chief Strategy Officer bij Virtual Effect. “DataCore is al marktleider met één van de meest complete software-defined storage portfolio’s. Door de toevoeging van StarWind komt daar een hoogwaardige edge-oplossing bij, die hun inzet voor klantkeuze en infrastructuuronafhankelijkheid nog eens onderstreept.”

“Door ons aan te sluiten bij DataCore kunnen we onze krachtige virtuele SAN-technologie breder beschikbaar maken”, zegt Anton Kolomyeytsev, CEO van StarWind. “Nu er veel onzekerheid is over de vSAN-licenties en prijzen van Broadcom-VMware – vooral voor verspreide en prijsgevoelige IT-omgevingen – herzien veel organisaties hun infrastructuurstrategie. Samen met DataCore bieden we hen meer flexibiliteit, betere prestaties en onafhankelijkheid van specifieke hardware of hypervisors, zonder in te leveren op eenvoud of controle.”

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Digital twin
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Digital twins beloven revolutie in netwerkbeheer en cybersecurity

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Weer Red Hat Award voor Vijfhart, ruim 500 miljoen voor vervolgfonds Main (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Zo krijgt de overheid meer grip op clouddiensten

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Over de flexibiliteit van de cloud en de kracht van ai

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Salesforce koopt alsnog Informatica, datacenters openen deuren voor publiek (en meer)

    Communities of practices
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Overheid, practice what you preach!

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Marco Gouw - Country Manager Veridas

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Geverifieerd, Echt en Betrouwbaar: Waa...

    Door Marco Gouw, Country Manager DACH & BENELUX bij Veridas Digitale transformatie heeft het makkelijker dan ooit gemaakt om een...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs