Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.
ok

ESET KMO's Cyber Readiness Index 2026: groeiend vertrouwen, zorgen voor AI

3 augustus 2026CarrièreKey Communications

ESET, een wereldwijde leider in cybersecurity, publiceert zijn SMB Cyber Readiness Index 2026. Deze is gebaseerd op een wereldwijd onderzoek bij 4.400 besluitvormers van KMO’s, die organisaties vertegenwoordigen met 25 tot 1.000 endpoints in 13 landen in Europa, Noord-Amerika en Azië. Het rapport onderzoekt het sentiment rondom cybersecurity binnen KMO’s in verband met de meest dringende uitdagingen.

Daarbij wordt gekeken naar de dubbele rol van AI bij nieuwe bedreigingen binnen het bestaande landschap en het afweren ervan in business omgevingen, de volledige cybersecuritypositie, bewustmakingstrainingen en incidentrespons.

 

De gegevens laten zien dat 45% van de KMO’s de laatste 12 maanden een cyberbeveiligingsincident heeft meegemaakt, waarvan 14% meer dan één. Een meerderheid van de ondervraagde bedrijven (61%) zegt zich ernstig zorgen te maken over cyberaanvallen, terwijl 75% cyberoorlog en wereldwijde conflicten beschouwt als reële cyberdreigingen die hun activiteiten kunnen beïnvloeden.

 

Van alle cyberdreigingen maken KMO’s zich het meest zorgen over malware die kunstmatige intelligentie gebruikt, hoewel dergelijke dreigingen momenteel nog relatief zeldzaam zijn.

 

Het onderzoek belicht ook een aantal positieve trends. Verzekerings- en compliance-eisen stimuleren strengere cybersecuritypraktijken, en veel KMO’s zijn ervan bewust dat de omvang van een organisatie op zich geen bescherming biedt tegen cyberdreigingen. Hierdoor lijken bedrijven steeds beter op aanvallen voorbereid te zijn.

  • 68% van de KMO’s heeft vertrouwen in hun vermogen om aanvallen te voorkomen, en 75% vertrouwt op hun niveau van cyberweerbaarheid om op incidenten te kunnen reageren
  • 65% is tevreden met hun budget voor cyberbeveiliging, en nog eens 15% geeft aan “meer dan tevreden” te zijn
  • Slechts 11% werkt met essentiële (minimale) cyberbeveiliging
  • 87% beschouwt de opleiding van werknemers als zeer belangrijk of cruciaal voor cyberweerbaarheid, en 67% zorgt meer dan eens per jaar voor training
  • Slechts 6% geeft uitsluitend basistraining, terwijl nog eens 2% helemaal geen cyberbeveiligingstraining aanbiedt
  • Meer dan een derde van de KMO’s onderzocht cyberincidenten binnen de twee weken.

Belangrijke aandachtspunten blijven echter bestaan. Veel KMO’s onderschatten de ernst van aanvallen op de toeleveringsketens en de risico’s die verbonden zijn aan tools met AI, zoals bijvoorbeeld de zogenaamde schaduw-AI.

Lees het volledige rapport op https://eset.com/be-nl/zakelijk/smb-cyber-readiness-index

Meer lezen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Kort: FTTH Council Europe omgedoopt tot Fibre Council Europe, nation-state-aanvallers dol op gen-ai (en meer)

    Software & Development

    Exposities over de invloed van gaming

    Carrière

    Advocate berispt na juridisch geknoei met ai

    Carrière

    Kort: Kendis naar Futureproof Group, Raad van State fluit AP terug (en meer)

    Overheid

    Zo maken cyberreservisten Nederland digitaal weerbaarder

    Software & Development

    Kort: Nederlandse Loes.ai trekt de aandacht, nieuwe versie Duits taalmodel Soofi S (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs