Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.
©

KnowBe4 breidt kritieke beveiligingsmaatregelen uit met Phish Alert Button

23 maart 20263 minuten leestijdSecurity & RiskKnowBe4

Utrecht, 23 maart 2026 – KnowBe4, het wereldwijd gerenommeerde platform voor human en agentic AI risk management, kondigt de lancering aan van de Phish Alert Button (PAB) voor Microsoft Teams. Dit markeert een belangrijke mijlpaal in de beveiliging van samenwerkingstools. KnowBe4 integreert dezelfde one-click mogelijkheden voor incidentrespons die voorheen alleen voor e-mail beschikbaar waren, nu rechtstreeks in het platform waarop medewerkers dagelijks communiceren en samenwerken.

“Cybercriminelen richten zich niet langer alleen op de inbox; ze infiltreren actief de chatapplicaties waar we dagelijks op vertrouwen,” aldus Greg Kras, Chief Product Officer bij KnowBe4. “Door onze Phish Alert Button uit te breiden naar Microsoft Teams, dichten we een kritieke beveiligingskloof. We hebben meer dan 100 miljoen gebruikers in staat gesteld om phishing in e-mail te rapporteren. Nu zorgen we ervoor dat samenwerkingstools hetzelfde niveau van controle en incidentrespons krijgen.”

Nu cybercriminelen hun aanvalsvectoren steeds verder uitbreiden van e-mail naar samenwerkingstools, kunnen medewerkers er niet langer van uitgaan dat communicatie via interne chats veilig is. Met nieuwe, geavanceerde tactieken zoals callback phishing om traditionele beveiligingslagen te omzeilen, krijgen organisaties te maken met een kritieke blinde vlek in hun beveiligingsstrategie.

De Phish Alert Button is een eenvoudige maar krachtige tool voor rapportage met één klik. Wanneer een medewerker een bericht tegenkomt dat verdacht, onverwacht of mogelijk kwaadaardig lijkt, kan dit direct worden gemeld via de PAB. Na het klikken wordt het bericht automatisch doorgestuurd naar de aangewezen beveiligingsinbox en het incident response-team van de organisatie voor analyse.

De KnowBe4 Phish Alert Button voor Microsoft Teams speelt in op de risico’s die inherent zijn aan samenwerking in de moderne werkomgeving:

  • Uniforme beveiligingsaanpak: Securityteams kunnen nu gemelde dreigingen vanuit zowel e-mail als Teams beheren, wat zorgt voor een geïntegreerde beveiligingsstrategie.
  • Minder frictie: Door een vertrouwd one-click rapportagemechanisme binnen Teams aan te bieden, worden medewerkers gestimuleerd om verdachte berichten te melden en vormt de workforce een effectieve verdedigingslaag.
  • Vergroot bewustzijn: Gebruikers beschouwen interne chat vaak als veiliger dan e-mail. De Phish Alert Button voor Teams biedt een essentieel hulpmiddel om medewerkers eraan te herinneren verdachte berichten te verifiëren en te melden, ongeacht het kanaal.

De integratie van de Phish Alert Button in Microsoft Teams onderstreept de inzet van KnowBe4 voor innovatie nu het dreigingslandschap verschuift van traditionele e-mailaanvallen naar complexe, multiplatform social engineering-aanvallen. De oplossing is aan het einde van de maand beschikbaar.

Voor meer informatie over de Phish Alert Button, ga naar https://www.knowbe4.com/free-cybersecurity-tools/phish-alert-button.

Meer lezen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    De Nieuwe Realiteit van OT Security

    Waarom kritieke systemen om een andere securityaanpak vragen

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    NIS2

    NIS2 maakt van een bekende blinde vlek...

    Sinds 15 augustus 2026 is de Cyberbeveiligingswet (Cbw), de Nederlandse invulling van de Europese NIS2-richtlijn, van kracht. Er is geen overgangsperiode. Voor veel organisaties zit de grootste uitdaging niet in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Anthropic-rapport over ai-misbruik slaat in als bom

    Vulnerability Management

    Low-code-apps lekken data door verkeerd vinkje

    Security & Risk

    Criminelen sleutelden aan microchips om met paarden te sjoemelen

    Security & Risk

    Geschorste privacy officer Logius: ‘DigiD ontbrak in Kamerbrief Kyndryl-overname’

    Security & Risk

    Minister Van Weel: ‘We kunnen ongemerkt in een digitale 9/11 belanden’

    Industry & OT

    Kort: Nederland laat oog vallen op Saab GlobalEye, cybercrimineel zet blob-url’s in (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs