Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

KnowBe4: phishing-e-mails met HR-onderwerpen blijven domineren

27 oktober 20233 minuten leestijdSecurity & Awareness

KnowBe4 deelt de resultaten van het Q3 2023 phishing-rapport. Het rapport omvat e-mailonderwerpen waarop in phishing-tests het vaakst is geklikt. Uit de resultaten blijkt dat het vaakst wordt geklikt op berichten die afkomstig lijken te zijn van HR en seizoensgebonden e-mails over bijvoorbeeld Halloween of de herfst.

In de afgelopen twee kwartalen werden de volgende onderwerpen vaak gebruikt in e-mails die afkomstig leken te zijn van HR: berichten over kledingvoorschriften, opleidingsmogelijkheden en meldingen over vakanties. Deze zijn effectief omdat ze iemand aanzetten tot een reactie voordat hij of zij logisch nadenkt over de legitimiteit van de e-mail.  Seizoensgebonden onderwerpen werden dit kwartaal ook veel gebruikt in phishing-e-mails. Vier op de vijf onderwerpen hadden betrekking op Halloween en herfstartikelen. Daarnaast laat het rapport een consistente trend zien van onderwerpen die van het IT-teams lijken te komen.

Phishing is nog steeds één van de meest gebruikte methoden om kwaadaardige aanvallen op organisaties over de hele wereld uit te voeren. Uit het 2023 Phishing by Industry Benchmarking-rapport van KnowBe4 blijkt zelfs dat bijna één op de drie gebruikers waarschijnlijk op een verdachte link klikt of ingaat op een frauduleus verzoek. Cybercriminelen blijven innovatief en verfijnen hun strategieën. Ze blijven op de hoogte van de huidige trends en ontwikkelingen en zetten die in om de aandacht van gebruikers te trekken. Dit leidt ertoe dat cybercriminelen meer overtuigende onderwerpen gebruiken om geloofwaardiger over te komen. Ze spelen zo tegelijkertijd in op emoties door urgentie, verwarring en verdriet op te roepen, zodat medewerkers op een kwaadaardige link klikken of een bijlage downloaden.

“De aanhoudende trend om e-mails te vermommen alsof ze afkomstig zijn van een interne afdeling zoals HR is vooral gevaarlijk voor organisaties omdat ze afkomstig lijken te zijn van een vertrouwde, betrouwbare bron”, zegt Stu Sjouwerman, CEO van KnowBe4. “Cybercriminelen maken misbruik van het vertrouwen van werknemers en creëren kwetsbaarheden binnen een organisatie die mogelijk desastreuze gevolgen hebben. KnowBe4’s rapporten benadrukken het belang van security awareness training die eindgebruikers informeert over de nieuwste en meest voorkomende cyberdreigingen. Security is niet alleen de verantwoordelijkheid van het IT-team, maar van iedereen in een organisatie. Hoewel er een tekort is aan security-professionals, is het belangrijk dat medewerkers zich bewust zijn van de gevaren, om zo een menselijke firewall te vormen. Goed opgeleid personeel is essentieel voor het bevorderen van een sterke security culture en is de beste verdediging voor een organisatie om online veilig te blijven.”

Klik hier voor een exemplaar van de infographic van het Q3 2023 top-clicked phishing report.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Naar binnen via de ventilatie

    Innovatie & Transformatie

    Rotterdam gaat quantumbeveiligde communicatie in de praktijk testen

    Innovatie & Transformatie

    ‘Ai dwingt ons om risico’s opnieuw te definiëren’

    Security & Awareness

    Aandeel cybersecurity binnen de ict-bestedingen stijgt

    Data & AI

    Securitywereld vraagt VS om exportverbod op Anthropic-modellen terug te draaien

    ai cyclotron
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Europese netwerktech-alliantie ziet licht, Futureproof Group lijft WSB Solutions in (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs